Galerians

Galerians

7,2
30 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Polygon Magic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
26.08.1999
Europa:
23.06.2000
Producent:
Polygon Magic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
26.08.1999
Europa:
23.06.2000

Galerians - opis gry

Galerians to survival-horror wyprodukowany przez Polygon Magic i wydany w Europie przez Crave Entertainment na PlayStation. Gra ukazała się na trzech płytach CD. Jej kontynuacja pojawiła się na PlayStation 2 pod tytułem Galerians: Ash.

Głównym bohaterem jest tutaj chłopak o imieniu Rion, który budzi się w szpitalu niczego o sobie nie pamiętając. Próbując pomoc dziewczynie, której głos słyszy w głowie, odkrywa, iż posiadł zdolności telekinetyczne, a jeszcze później - że jest nadzieją ludzkości, jedyną osobą zdolną powstrzymać tytułową rasę nadludzi zwanych “Galerians”.

 

Galerians w sporym stopniu przypomina gry z serii Resident Evil. Akcję obserwujemy tu z perspektywy trzeciej osoby, postacie wykonane z polygonów, tła są pre-renderowane. Istotną częścią rozgrywki jest walka, rozwiązywanie zagadek oraz odszukiwanie mających nam pomóc wskazówek. Największa zmiana dotyczy jednak tego pierwszego aspektu - owszem, walczymy, ale nie przy użyciu standardowych arsenałów.

 

Rion posiada różne zdolności związane z telekinezą, ale do używania tych o charakterze ofensywnym potrzebuje wspomagających chemikaliów. Jest ich w grze ograniczona ilość, więc musimy uważać, by nie szaleć zbytnio podczas walk. Dana umiejętność wymaga ponadto odczekania krótkiego procesu 'odpalania', dlatego konieczne staje się w takich momentach znalezienie miejsc będących poza zasięgiem przeciwników.

 

Głównego bohatera opisują trzy wskaźniki. Są to HP, czyli zdrowie kurczące się po przyjęciu ciosu przeciwnika, AP narastające po użyciu telekinezy lub dostaniu lania oraz pasek informujący nas o tym, ile dragów mamy jeszcze do dyspozycji. Ciekawe jest zwłaszcza AP, bowiem po jego napełnieniu Rion przestaje panować nad swoimi mocami (choć staje się silniejszy), a zbyt długie utrzymywanie tego stanu może skończyć się zgonem. 

 

Galerians otrzymywało raczej średnie noty. Głównie narzekano na zmarnowany potencjał. Mimo tego gra może pochwalić się pewnym dziedzictwem. Nie tylko wydano jej sequel, ale również trzyczęściowy film CG oraz opowiadania.

Wideo - Galerians

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper