Commandos 3: Kierunek Berlin

Commandos 3: Kierunek Berlin

7,4
15 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pyro Studios
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
14.10.2003
Europa:
23.10.2003
Polska:
24.10.2003
Producent:
Pyro Studios
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
14.10.2003
Europa:
23.10.2003
Polska:
24.10.2003

Commandos 3: Kierunek Berlin - opis gry

Commandos 3: Destination Berlin (u nas wydane jako Commandos 3: Kierunek Berlin) to strategia, a dokładnie RTT - Real Time Tactics, wyprodukowana przez Pyro Studios i wydana przez Eidos Interactive 14 października 2003 roku na terenie USA i 23 października 2003 roku na terenie Europy jedynie na PC z systemem Windows. Na terenie Polski, dzięki Cenega Poland, produkcja pojawiła się dzień po premierze na terenie Europy. 

W 2005 roku , dzięki Feral Interactive, produkcja wraz z drugą odsłoną serii ukazała się na Mac OS X.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja jest trzecią częścią serii opowiadająca o losach kilku komandosów w trakcie drugiej wojny światowej, która to nie zmienia ogólnych założeń, a jedynie nieznacznie je modyfikuje. Gracz dostaje więc pod kontrolę oddział składający się z sześciu komandosów o unikatowych umiejętnościach każdy i przy pomocy myszki oraz klawiszy szybkiej akcji wydaje im różne polecenia, jak np. przeszukać ciało wroga czy przemieścić się w dany punkt. Produkcja doczekała się także usprawnień w warstwie graficznej. Gracz z tą mechaniką oraz zmianami może zapoznać się w rozgrywce z innymi graczami do 8 osób włącznie oraz w kampanii dla pojedynczego gracza.

W ramach fabuły w ponad dwudziestu misjach opowiedziana jest historia umiejscowiona na terenie Europy, która to poprzedzona jest krótkim samouczkiem. W jej trakcie drużyna komandosów będzie wykonywała różnorodne zadania na terenie Stalingradu, Środkowej Europy oraz Normandii.

Produkcja spotkała się z przyjaznym odbiorem uzyskując noty na średnim poziomie 70-75 procent. Wśród krytycznych uwag pojawiły się dotyczące m. in. klawiszy szybkiej akcji czy małej jak na rok wydania rozdzielczości. Jest to też ostatnia odsłona serii będąca grą taktyczną - następna część jest strzelaniną z perspektywy pierwszej osoby.

Wideo - Commandos 3: Kierunek Berlin

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper