Commandos: Behind Enemy Lines

Commandos: Behind Enemy Lines

8,4
44 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pyro Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Skradanka,   Strategiczna
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
30.06.1998
Europa:
30.06.1998
Polska:
31.07.1998
Producent:
Pyro Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Skradanka,   Strategiczna
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
30.06.1998
Europa:
30.06.1998
Polska:
31.07.1998

Commandos: Behind Enemy Lines - opis gry

Commandos: Behind Enemy Lines to dwuwymiarowa gra taktyczna czasu rzeczywistego wydana w 1998 r. przez Eidos Interactive, w której kierujemy elitarną grupą komandosów o różnych umiejętnościach w 20 misjach rozgrywających się w realiach II WŚ.

Charakterystyczną cechą gry jest wysoki poziom trudności. Niezbędny jest dobry plan, obserwacja i przewidywanie ruchów przeciwnika, precyzyjna koordynacja działań naszych podopiecznych oraz cierpliwość. Grupa liczy 6 komandosów, lecz tylko w ostatniej misji mamy do dyspozycji ich wszystkich. Zazwyczaj na misję dostajemy z góry wyznaczonych ludzi w liczbie 3-4.

Dalsza część tekstu pod wideo

Przed każdą misją oglądamy klimatyczne wstawki złożone z autentycznych archiwalnych zdjęć i filmów z okresu II wojny światowej i głosu lektora prezentującego tło historyczne i cele do osiągnięcia. Misje choć w ogólnym zarysie zawsze polegają na infiltracji bazy wroga ("Za Linią Wroga") to mają zróżnicowane cele (odbicie zakładników, zniszczenie działa, zabicie ważnego oficera) i lokalizacje  (góry, pustynie, wyspy, miasta, doki, fortece).

Nasi żołnierze mają do dyspozycji broń palną, jednak receptą na sukces jest unikanie konfrontacji i ciche przemykanie między przeciwnikami lub ich równie cicha eliminacja. W grze wyróźniamy następujące typy jednostek: 

Zielony Beret - Filar drużyny, występuje w niemal każdej misji. Szybki i silny. Może zabijać nożem, wiązać i przenosić powalonych przeciwników, wspinać się po wybranych ścianach i używać wabika. 
Snajper - Jeden strzał, jeden śmierć. Jego karabin ma ogromny zasięg i zabija jednym strzałem. Na misję dostajemy około 6 pocisków, dlatego należy używać go z rozwagą. 
Kierowca - Potrafi korzystać z ciężarówek, wozów opancerzonych i czołgów. Wyposażony w karabin maszynowy.
Saper - Granaty i materiały wybuchowe to jego specjalność. Potrafi też zastawiać wnyki.
Szpieg - Po zdobyciu munduru niemieckiego oficera może swobodnie chodzić wśród wrogów i zajmować uwagę niższych stopniem poprzez rozmowę.
Nurek - Ma do dyspozycji ponton, którym może przetransportować pozostałych członków załogi np. przez rzekę. Dzięki butli z tlenem nurkuje bez ryzyka bycia zauważonym. Posiada również bezgłośny karabin wystrzeliwujący harpuny.

Wideo - Commandos: Behind Enemy Lines

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper