Full Spectrum Warrior

Full Spectrum Warrior

7,5
34 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6
PS2 7.6
XBOX 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pandemic Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina tak.
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.09.2004
Europa:
21.09.2004
Polska:
28.09.2004
Producent:
Pandemic Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina tak.
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.09.2004
Europa:
21.09.2004
Polska:
28.09.2004

Full Spectrum Warrior - opis gry

Full Spectrum Warrior to strategia czasu rzeczywistego, która wyewoluowała z programu szkoleniowego, używanego przez amerykańską armię. Tytuł został wydany w 2004 roku na PC, a w następnym roku na PlayStation 2 i Xboxa. Za jego stworzenie przypadło ekipie Pandemic Studios, której udało się zachować najważniejsze elementy oryginału.

Akcja gry ma miejsce w fikcyjnym Zekistanie, gdzie rządy sprawuje dyktator Mohammad Jabbour Al-Afad. W kraju funkcjonuje wiele obozów śmierci, a swoje miejsce znalazły tu także organizacje terrorystyczne, które zajmują się tutaj m.in. szkoleniem nowych członków swoich ugrupowań. Choć początkowo starano się rozwiązać sprawę na drodze dyplomacji, ostatecznie Organizacja Narodów Zjednoczonych i NATO podjęły decyzję o rozpoczęciu działań wojennych. Gracze wcielają się tu w rolę sierżanta, który dowodzi dwoma oddziałami piechoty - Alpha oraz Bravo i wykonuje zlecane przez dowództwo zadania. Lokacje, w których przychodzi nam działać, stanowią odzwierciedlenie realnych miejsc, w jakich na co dzień walczą amerykańscy żołnierze.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Od strzelanin taktycznych Full Spectrum Warrior odróżnia fakt, iż gracz nie ma tu możliwości wcielenia się w konkretnego żołnierza, mogąc jedynie wydawać swoim podwładnym konkretne polecenia. Po skonstruowaniu danej akcji możemy tylko obserwować, jak nasi żołnierze wywiązują się z powierzonych im zadań, a rozeznanie w sytuacji zapewniają ustawienia kamery – akcję możemy obserwować z oczu konkretnej jednostki lub zza jej pleców.

 

Na uwagę zasługuje nie tylko realizm poszczególnych lokacji, lecz także struktura oddanych w ręce gracza oddziałów, która w stu procentach odpowiada rzeczywistości. W każdym z nich znajduje się lider wyposażony w karabin M4 oraz odbiornik GPS, który pozwala na zlokalizowanie celów misji i pozycji przeciwników. Ponadto znajdziemy tu strzelca posługującego się bronią automatyczną, grenadiera oraz wyposażoną w karabin M4 jednostkę. Z należytą pieczołowitością potraktowano także Sztuczną Inteligencję – nasi podopieczni, podobnie jak przeciwnicy, żywo reagują na to, co dzieje się dookoła nich i dostosowują swoje zachowanie do aktualnej sytuacji.

Wideo - Full Spectrum Warrior

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper