Chaos Legion

Chaos Legion

6,8
48 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.8
PS2 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka,   Slasher
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
06.03.2003
Europa:
05.09.2003
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka,   Slasher
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
06.03.2003
Europa:
05.09.2003

Chaos Legion - opis gry

Chaos Legion to gra akcji typu hack’n’slash wyprodukowana i wydana przez Capcom na PlayStation 2 i komputery osobiste. Tytuł powstał na bazie opowiadania Towu Ubukaty, japońskiego pisarza science-fiction oraz autora mang i anime.

Historia Chaos Legion to tzw. gotycka opera. Akcja rozgrywa się w listopadzie roku 791 A.S. (Anno Satanis), a główny bohater to Sieg Warheit, rycerz, który próbuje odnaleźć swojego przyjaciela Victora Delacroix. Według zleceniodawców poszukiwań ukradł on apokryf Yzarca za pomocą którego może uwolnić ducha Azraila, anioła zniszczenia. Sieg musi go powstrzymać zanim ten przyczyni się do zniszczenia wszystkich wymiarów egzystencji - od świata materialnego po niebiosa.

Chaos Legion to przede wszystkim młócka. W każdym kolejnym pomieszczeniu atakują nas fale wrogów, których należy wytrzebić zanim ruszymy przed siebie. Elementem odróżniającym tę akurat grę od innych podobnych produkcji jest wykorzystanie tytułowych legionów chaosu. Owe legiony to istoty z innego wymiaru, które pomagają nam podczas licznych potyczek. Można je kontrolować, ale w ograniczony sposób - polega to głównie na ustaleniu taktyki (ofensywnej lub defensywnej) albo wydawaniu rozkazów. Gdy Siegowi towarzyszą pomocnicy, jest on słabszy i nie może biegać, natomiast gdy ich nie ma potrafi odpalać specjalne ataki zwane “Assist Attack”, przy których dodatkowe uderzenia zadają podległe mu potwory.

Legiony występują w kilku rodzajach, które spaja idea różnych negatywnych ludzkich emocji. Dodatkowo Sieg z czasem nabywa punkty doświadczenia, które przeznacza na rozwój swoich podopiecznych. Usprawniać można cztery główne dziedziny: Force (zwiększa liczebność legionów), Assist (wydłuża czas i zwiększa siłę legionów podczas Assist Attack), Enchant (daje dostęp do specjalnych ataków związanych z danym legionem bez konieczności jego ‘podpinania’) oraz Attack/Defense (zwyczajne wzmocnienie siły i obrony).

Wideo - Chaos Legion

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper