Castlevania: Lament of Innocence

Castlevania: Lament of Innocence

7,7
45 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
21.10.2003
Europa:
13.02.2004
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
21.10.2003
Europa:
13.02.2004

Castlevania: Lament of Innocence - opis gry

Castlevania: Lament of Innocence to trójwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Konami na PlayStation 2.  Była to pierwsza część serii powstała z myślą o drugiej stacjonarnej konsoli Sony i trzecia, którą przedstawiono w 3D.

Akcja tej części Castlevanii rozgrywa się w 1094 roku, a gra stawia sobie za cel ukazanie początków uniwersum, konkretnie tego jak rozpoczął się konflikt między klanem Belmontów i nieśmiertelnym Draculą. Głównym bohaterem Lament of Innocence jest Leon Belmont, który zapuszcza się do zamku wampira w poszukiwaniu swojej zaginionej narzeczonej.

 

Gracz musi wywrócić pełen potworów zamek do góry nogami - wytrzebić co się da i kogo się da, uporać się z zagadkami itd. Twórcy zaoferowali przy tym sporo swobody - już przy wejściu znajdują się portale prowadzące do pięciu głównych części budynku. Nie ma żadnych przeszkód, by wybrać sobie to, na co ma się ochotę. Każdą kolejną miejscówkę wieńczy walka z bossem, a po pokonaniu wszystkich pięciu Leon otrzymuje dostęp do ostatniej lokacji.

 

Podstawowym orężem Leona jest bat, który otrzymuje od sklepikarza Rinaldo. W dalszej części może on zdobyć jeszcze trzy bronie tego samego rodzaju (musi uprzednio pokonać bossów związanych z trzema żywiołami), a na samym końcu jego Whip of Alchemy ewoluuje i zamienia się w Vampire Killera. Do dyspozycji są również sztylet, topór, krucyfiks, kryształ i święcona woda - łącząc je z odnajdywanymi tu i ówdzie orbami można stworzyć specjalne techniki wykorzystywane podczas walk. Leon jest w stanie również wyuczać się nowych umiejętności, a jego parametry da się rozwijać za pomocą przedmiotów kupowanych np. w sklepie.

 

Oprócz Leona gra oferuje także możliwość wcielenia się w dwie inne grywalne postacie - Pumpkina i Joachima, wampira, który pojawia się w roli bossa. Pumpkin posługuje się batem protagonisty i tylko jedną bronią dodatkową, ma wyuczone wszystkie umiejętności i zadaje większe obrażenia. Joachim z kolei walczy pięcioma latającymi mieczami, nie ma inwentarza, a zamiast broni dodatkowych posiada dwa czary.

Wideo - Castlevania: Lament of Innocence

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper