Castlevania Advance Collection

Castlevania Advance Collection

9,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 9.0
XONE -
NS -
PC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
M2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Kolekcje
Premiery
Świat:
24.09.2021
Europa:
24.09.2021
Producent:
M2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Kolekcje
Premiery
Świat:
24.09.2021
Europa:
24.09.2021

Castlevania Advance Collection - opis gry

Castlevania Advance Collection to kolekcja czterech gier z serii Castlevania wydanych pierwotnie na Game Boy Advance i SNES. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach. Za jego przygotowanie odpowiadało studio M2.

W skład kolekcji wchodzą cztery gry:

Castlevania: Circle of the Moon

Circle of the Moon przenosi w XIX wieku. Gra nie skupia się tym razem na perypetiach rodziny Belmontów - głównym bohaterem jest niejaki Nathan Graves, którego rodzice zginęli próbując powstrzymać hrabiego Draculę przed zmartwychwstaniem. Oczywiście na dłuższą metę nie przynosi to skutków. Graves będzie musiał własnoręcznie powstrzymać intrygę zmierzają do ponownego przyzwania Draculi z zaświatów.

Circle of the Moon to kolejna odsłona serii, która bazuje na formule Symphony of the Night (tak jak pozostałe gry z kolekcji). Podczas rozgrywki wchodzimy w buty wspomnianego Nathana Gravesa - udaje się on do zamku Draculi, by uratować swojego mentora. Nathan ma do dyspozycji ikoniczny dla serii bat, a poza tym również szereg innych broni jak topór, krzyż, wodę święconą czy sztylet. Rozgrywka nie jest całkowicie liniowa. Eksplorując różne strefy zamku zdobywamy nowe umiejętności pozwalające stopniowo poszerzać możliwości działania.

Gra, jak wspomnieliśmy na wstępie, posiada pewne elementy RPG. Nathan posiada tu kilka parametrów opisujących jego formę. Wzrastają one gdy wbijemy na wyższy poziom doświadczenia, szlachtując napotkanych oponentów. 

Castlevania: Harmony of Dissonance

Akcja gry toczy się w 1748 roku, pięćdziesiąt lat po zmaganiach Simona Belmonta ukazanych w Super Castlevania IV. W Harmony of Dissonance wcielamy się w Juste’a Belmonta, jego wnuka, który w wieku szesnastu lat otrzymał bat służący do walki z wampirami. Historia zaczyna się gdy Juste wraz ze swoim przyjacielem Maximem zjawiają się w zamku, gdzie przetrzymywana jest ich znajoma, Lydie Erlanger. Wkrótce po przekroczeniu progu protagonista napotyka Śmierć, która informuje go, że posiadłość w jakiej się znajduje jest własnością hrabiego Draculi.

Castlevania: Aria of Sorrow

Akcja gry toczy się w 2035 roku. Minęło 36 lat odkąd Dracula został pokonany raz na zawsze przez klan Belmontów. A przynajmniej tak by się mogło zdawać. Pewna przepowiednia głosi, że reinkarnacja hrabiego pojawi się na świecie w połowie trzeciej dekady XXI wieku. Głównym bohaterem, który będzie zmuszony nie dopuścić do potencjalnej katastrofy, jest Soma Cruz, 18-letni uczeń z Japonii posiadający zdolności pozwalające absorbować dusze.

Castlevania: Dracula X

Produkcja Konami (w Europie wydany pod tytułem Castlevania: Vampire's Kiss) to kolejny odcinek odwiecznej batalii między hrabią Draculą a rodem Belmontów. Tym razem akcja rozgrywa się pod koniec XVIII wieku. Dracula zamierza przygotować pułapkę, by zgładzić ostatniego pozostającego przy życiu Belmonta - Richtera. W tym celu porywa on Annette, jego ukochaną, oraz Marię Renard, daleką krewną. Obie więzi w swoim najeżonym niebezpieczeństwami transylwańskim zamku.

Castlevania: Vampire’s Kiss to, jak wspomniano na wstępie, zmodyfikowana wersja Dracula X: Rondo of Blood z TurboGrafx-16. Względem pierwowzoru pewnym zmianom uległ styl graficzny i niektóre elementy gameplayu.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper