Calling

Calling

5,3
7 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 5.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hudson Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
19.11.2009
Europa:
19.03.2010
Producent:
Hudson Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
19.11.2009
Europa:
19.03.2010

Calling - opis gry

Calling to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana przez Hudson Soft i wydana w Europie przez Konami. Tytuł ukazał się tylko na Wii. Jego fabuła inspirowana była lekko popularnym filmem The Ring.

Fabuła gry kręci się wokół czwórki bohaterów, którzy odwiedzają tzw. The Black Page, stronę internetową, której goście z niewyjaśnionych przyczyn umierają. Są to Rin Kagura, Shin Suzutani, Chiyo Kishibe oraz Makoto Shirae.

Rin trafia, tam gdzie trafia, ponieważ sześć lat temu spotkała na czacie dziewczynę przebywającą w szpitalu, której obiecała odwiedziny. Na miejscu jednak nikogo takiego nie zastała, dlatego weszła na The Black Page poszukując informacji. Shin z kolei interesuje się sprawami paranormalnymi, Chiyo chciała nawiązać kontakt ze zmarłym mężem, a Makoto bada śmierć swojego przyjaciela, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Trop zaprowadza go właśnie na przeklętą stronę internetową.

Cała czwórka zostaje pewnego dnia wchłonięta do mrocznego, obcego świata zwanego Mnemonic Abyss. Przypomina on ten rzeczywisty z jedną zasadniczą różnicą - jest nawiedzony przez duchy. I duchy te bynajmniej nie są nastawione po przyjacielsku do naszych podopiecznych. Odwiedzimy różne spowite ciemnością miejscówki - szkołę, szpital, kawiarenkę internetową, mieszkania itd. Do interakcji z otoczeniem używamy Wiilota, którym wskazujemy pożądane obiekty.

Willot ma także jeszcze jedną ciekawą funkcję - działa jako telefon. W ten sposób (po wykręceniu numeru) możemy przenosić się z miejsca na miejsce, rozmawiać z innymi oraz odbierać różne wskazówki.

Calling nie jest nastawione na akcję. Nie ma tu broni, dlatego gdy dochodzi do kontaktu z duchem musimy się odeń uwolnić machając wiilotem lub wciskając odpowiednie przyciski.

Wideo - Calling

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper