Silent Hill: Shattered Memories

Silent Hill: Shattered Memories

Ocena wg platformy:

Wii 7.4
PSP 7.9
PS2 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Climax Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror,   Kontrolery ruchu
Śr. czas:
10 godzin
Producent:
Climax Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror,   Kontrolery ruchu
Śr. czas:
10 godzin

Silent Hill: Shattered Memories - opis gry

Silent Hill: Shattered Memories jest grą przygodową z pogranicza horroru, za którą odpowiada angielski deweloper Climax Studios. Historia w grze stanowi wariację na temat fabuły pierwszego Silent Hill wydanego jeszcze na PlayStation. Shattered Memories jest pierwszą grą z serii wydaną na konsolę Nintendo oraz trzecią, za którą odpowiada zachodni deweloper, a nie japońskie studio Silent Hill Team.

Gra rozpoczyna się wizytą u doktora Kaufmanna, psychiatry, na sesje z którym uczęszcza Harry Mason, główny bohater Shattered Memories. Cierpiąc na problemy z pamięcią Harry wyrusza do miasteczka Silent Hill, aby odszukać córkę Cheryl. Kiedy staje na progu własnego domu, okazuje się, że mieszka tam zupełnie inna rodzina. Kontynuując poszukiwania dziecka, protagonista jest świadkiem przemiany miasteczka w jego demoniczną, skutą lodem wersję. Uciekając przed ścigającymi go kreaturami, bohater musi rozwiązać zagadkę zniknięcia córki i dostać się do pewnej latarni, która skrywa w sobie klucz do rozwiązania zagadki.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Rozgrywka Silent Hill: Shattered Memories składa się z trzech segementów. Pierwszy to eksploracja kolejnych miejsc w Silent Hill, podczas których gracz rozwiązuje mniej lub bardziej skomplikowane zagadki logiczne. W czasie zwiedzania Cichego Wzgórza towarzyszy nam telefon komórkowy, pełniący funkcję mapy i miejsca zapisu stanu gry. Aby zapewnić graczom jak największą immersję, twórcy wykorzystali możliwości Wiilota, z którego głośniczka dochodzi dźwięk sygnału komórki. Ogromną rolę odgrywa także latarka, choć sterowanie w wersjach na PSP i PS2 – ze względu na brak wspomnianego Wiilota – nie daje tak dużej frajdy jak w wersji na konsole Nintendo.  Druga część rozgrywki to ucieczki przed potworami, które rozpoczynają się w momencie, gdy miesteczko pokrywa lód. W trzecim przypadku przenosimy się do gabinetu dr Kaufmanna, gdzie z perspektywy pierwszej osoby wykonujemy zadania zalecone nam przez psychiatrę oraz odpowiadamy na intymne pytania, np. dotyczące orientacji seksualnej.

 

W sferze wykonania Shattered Memories cechuje schludna oprawa graficzna oraz niepokojąca ścieżka dźwiękowa autorstwa Akiry Yamaoki. Głosom postaci nie można nic zarzucić, a stronę audio doskonale puentuje piosenka Mary Elizabeth McGlynn „Always on my Mind”.

Wideo - Silent Hill: Shattered Memories

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper