Calico

Calico

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 5.0
PC -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Maple Whispering Limited
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Symulator życia
Premiery
Świat:
15.12.2020
Europa:
15.12.2020
Producent:
Maple Whispering Limited
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Symulator życia
Premiery
Świat:
15.12.2020
Europa:
15.12.2020

Calico - opis gry

Calico to gra z gatunku tzw. symulatorów życia, w której naszym zadaniem jest zarządzanie kawiarnią. Tytuł ukazał się na PC oraz konsole Nintendo Switch i Xbox One. Za jego produkcję odpowiadało studio Maple Whispering Limited, a za wydanie Whitethorn Digital.

Fabuła - Calico

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra opiera się na prostych założeniach, przypominając tytuły w rodzaju Animal Crossing, Harvest Moon czy Story of Seasons. Nasza postać (tworzymy ją sami) trafia na wyspę pełną magii i kotów, by przejąć podupadłą kawiarnię należącą do ciotki. Zadaniem jest postawienie przybytku na nogi, co będzie wymagało zaprzyjaźnienia się z wieloma zamieszkującymi okolice stworzeniami.

Rozgrywka - Calico

Naszym zadaniem, jak wspomniano, jest przywrócić świetność kawiarni, którą nasza postać przejęła po ciotce. W tym celu musimy starać się podnosić jej atrakcyjność w oczach mieszkańców Heart Village. Najprostszym rozwiązaniem prowadzącym do tego celu jest zaprzyjaźnianie się z różnymi sympatycznymi zwierzętami zamieszkującymi wyspę, przede wszystkim kotami.

W trakcie rozgrywki możemy napotkać różne zwierzęta. By je ‘zwerbować’ wystarczy wykonać jakąś prostą czynność, np. głaskanie. Gdy już się zaprzyjaźnimy, zwierzakowi można nadać imię, a następnie wysłać do domu bądź wspomnianej kawiarni. 

Atrakcyjność kawiarni podnoszą też inne rzeczy, jak wystrój. Gra daje nam możliwość skorzystania z najróżniejszych bibelotów i mebli. Oprócz tego twórcy przygotowali również minigrę polegającą na przygotowywaniu posiłków i napojów.

Nieodłączną częścią Calico jest magia. Nasza postać może korzystać z mikstur pozwalających naginać prawa tutejszego świata. Jedna z nich pozwala np. zwiększyć rozmiary zwierzaków, a w efekcie pozwolić nam podróżować na grzbiecie wielkiego kota.

Wymagania sprzętowe - Calico

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows Vista
  • Procesor: 2 Ghz
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • Karta graficzna: 256 MB, shader model 3.0+
  • DirectX: Wersja 10
  • Miejsce na dysku: 500 MB dostępnej przestrzeni

Wideo - Calico

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper