Broken Lines

Broken Lines

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PortaPlay
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
25.02.2020
Europa:
25.02.2020
Producent:
PortaPlay
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
25.02.2020
Europa:
25.02.2020

Broken Lines - opis gry

Broken Lines to strategia turowa wyprodukowana przez studio PortaPlay i wydana przez Super.com. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch. Jego akcja rozgrywała się podczas II wojny światowej.

Akcja Broken Lines rozgrywa się podczas II wojny światowej, a konkretniej rzecz biorąc gra przedstawia alternatywną wersję historii. Fabuła kręci się tutaj wokół grupki brytyjskich żołnierzy, których samolot zostaje zestrzelony nad teoretycznie neutralnym terytorium. W rzeczywistości jest jednak inaczej, a bohaterom grozi niebezpieczeństwo ze strony tajemniczych nieprzyjaciół. Działając razem muszą oni przeżyć i przedostać się na terytoria pod kontrolą sił alianckich.

Produkcja studia PortaPlay to strategia turowa, lecz pod względem mechaniki gra dość znacząco odbiega od innych przedstawicieli gatunku. Do dyspozycji mamy ośmiu żołnierzy i każdemu z nich wyznaczamy czynność, jaką ma wykonać: przenieść się we wskazane miejsce, schować za jakimś elementem otoczenia, zaatakować nieprzyjaciela itd. Gdy już podejmiemy wszystkie decyzje odnośnie działań, nasze wskazania zostają zrealizowane przez podopiecznych. Po upływie ośmiu sekund schemat natomiast się powtarza i znów musimy wydać komendy (czasami przerywają go jednak niespodziewane wydarzenia na mapie).

Broken Lines jest grą nieliniową. Po zakończeniu tutoriala i pierwszej misji mającej nas wdrożyć w rozgrywkę otrzymujemy pewną swobodę działania co do tego, jakie lokacje zbadać, jakich misji się podjąć czy kogo wstawić do oddziału. Decyzje te zaś wpływają na przebieg kampanii.

Produkcja PortaPlay na domyślnym stopniu trudności nie jest grą łatwą, lecz zaznaczyć warto, że twórcy zaimplementowali także szereg modyfikatorów, które mogą dopasować rozgrywkę do naszych potrzeb. 

Wideo - Broken Lines

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper