Book of Demons

Book of Demons

7,5
10 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE -
NS 7.0
PC 7.7
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Thing Trunk
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
28.07.2016
Europa:
28.07.2016
Producent:
Thing Trunk
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
28.07.2016
Europa:
28.07.2016

Recenzja redakcji

Book of Demons - recenzja gry. Papierowe Diabolo
7.5
Book of Demons - recenzja gry. Papierowe Diabolo
PC

Book of Demons - opis gry

Book of Demons to RPG akcji z elementami karcianki przygotowany przez twórców ze studia Thing Trunk. Gra ukazała się na komputerach, urządzeniach przenośnych  oraz konsolach PS4, Xbox One i Switch. 

Fabuła - Book of Demons

Produkcję studia Thing Trunk oparto na marce Return 2 Games. Book of Demons, podobnie jak materiał źródłowy, wyróżnia stylistyka. Postacie bowiem sprawiają tu wrażenie wykonanych z papieru. 

Fabuła gry opiera się na prostych założeniach. Nasza postać po przeszkoleniu (w wyniku którego nauczyła się władać rozmaitymi broniami i/lub zaklęciami) wraca w rodzinne strony, lecz na miejscu czekają na nią niemiłe wiadomości. Otóż pod starą katedrą otwierają się wrota piekieł, a przez nie na świat przedostają potwory i demony wszelkiej maści, które zaczynają terroryzować ludność. W tej sytuacji główny cel może być tylko jeden: dotarcie do sedna problemu i powstrzymanie zagrożenia.

Rozgrywka - Book of Demons

Book of Demons to gra action-RPG inspirowana serią Diablo i podobnymi tytułami. Produkcja Thing Trunk została jednak zaprojektowana z myślą o mniej doświadczonych graczach, a próg wejścia jest tu dość niski. Podczas zmagań przemierzamy wielki dungeon podzielony na sekcje z generowanymi proceduralnie pomieszczeniami, po którym grasują niezliczone rzesze potworów. System walki jest zręcznościowy. Co jednak ciekawe, starcia rozpoczynają się same, a nasza postać atakuje automatycznie, choć możemy też klikać/wciskać przyciski, co w efekcie zadaje niekiedy dodatkowe obrażenia.

Istotnym elementem rozgrywki są karty dające dostęp do nowych umiejętności. Nowe zdobywamy w trakcie eksploracji lochu. W grze zaimplementowano również całkiem standardowy system rozwoju z gromadzeniem doświadczenia i wbijaniem na wyższe levele, chociaż urozmaicony patentem w rodzaju kotła, który pozwala nam zastawić pewne dobra i złoto, by po czasie zgarnąć większą nagrodę. Lub ewentualnie wszystko stracić, jeśli przedtem zginiemy.

Warto także dodać, że o ile na początku mamy do wyboru trzy profesje, z czasem da się odblokować jeszcze dwie kolejne.

Wideo - Book of Demons

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper