Nightmare Creatures

Nightmare Creatures

Ocena wg platformy:

PSone 7.6
N64 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Kalisto
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
30.09.1997
Europa:
01.1998
Producent:
Kalisto
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
30.09.1997
Europa:
01.1998

Nightmare Creatures - opis gry

Nightmare Creatures to gra akcji z domieszką horroru wyprodukowana przez Kalisto Entertainment. Tytuł ukazał się w 1997 roku na PlayStation, jego wzbogacona wersja trafiła następnie na Nintendo 64, nie opuszczając jednak granic Stanów Zjednoczonych.

Akcja gry toczy się w 1834 roku. Adam Crowley, ceniony niegdyś naukowiec, zaczyna interesować się czarną magią i dziedzictwem pewnego bractwa, którego działalność doprowadziła do wielkiego pożaru Londynu w 1666 roku. W rezultacie na ulice miasta trafia zaraza transformująca jego mieszkańców w krwiożercze bestie. Gracz ma do wyboru dwie postacie: Ignatiusa, duchownego, eksperta w dziedzinie okultyzmu, oraz pragnącą pomścić śmierć swego ojca Nadie.

 

W Nightmare Creatures łącznie czeka na nas osiemnaście poziomów oraz pięciu bossów. Mimo horrowatego posmaku, na który pracują klimatyczne miejscówki, gra opiera się na masowym szlachtowaniu wrogów. Tylko od czasu do czasu zmuszeni będziemy przestawić jakąś dźwignię lub wykazać się zręcznością skacząc po platformach.

 

Obie postacie znacząco różnią się umiejętności. Ignatius jest silniejszy, Nadia słabsza, ale zwinniejsza. Oboje posługują się innymi broniami, mają także inny zestaw combosów, których wypada się nauczyć, bo są o wiele bardziej przydatne od zwykłych ataków. Na swojej drodze znajdują też inne użyteczne przedmioty, jak pistolety, bomby czy czary.

 

Interesującym rozwiązaniem jest wskaźnik adrenaliny, o który musimy dbać, by nie zejść ze świata żywych. Kurczy się on sam, a przed jego spadkami możemy się uchronić zabijając napotykanych przeciwników.

 

Wersja na N64 doczekała się kilku usprawnień. Poprawiono w niej grafikę, obniżono poziom trudności sekcji zręcznościowych oraz umożliwiono wyłączenie wskaźnika adrenaliny. Minusem był jednak brak wstawek filmowych.

Wideo - Nightmare Creatures

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper