Blacksad: Under the Skin

Blacksad: Under the Skin

4,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 4.8
XONE 5.0
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pendulo Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
05.11.2019
Europa:
05.11.2019
Polska:
05.11.2019
Producent:
Pendulo Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
05.11.2019
Europa:
05.11.2019
Polska:
05.11.2019

Blacksad: Under the Skin - opis gry

Blacksad: Under the Skin to gra przygodowa wyprodukowana przez Pendulo Studios i wydana przez Microids. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Powstał on na podstawie komiksu pt. “Blacksad”.

Produkcja Pendulo Studios to gra przygodowa na podstawie komiksu autorstwa Juana Diaza Canalesa i Juanjo Guarnido. Akcja rozgrywa się w latach 50. w Nowym Jorku zamieszkanym przez antropomorficzne zwierzęta. Punktem wyjścia dla historii jest śmierć Joe Dunna (konkretnie samobójstwo), szefa cenionego klubu bokserskiego, i zniknięcie jego podopiecznego Roberta Yale'a. Córka Dunna do wyjaśnienia sprawy angażuje detektywa Johna Blacksada, głównego bohatera. Jak się okazuje, ostatnie wydarzenia to dopiero wierzchołek góry lodowej i część o wiele poważniejszej intrygi.

Blacksad: Under the Skin to przygodówka, która pod względem założeń przypomina trochę serię Ace Attorney, przy czym produkcja Pendule Studios daje nam więcej swobody, pozwalając przejąć bezpośrednią kontrolę nad głównym bohaterem. Rozgrywka sprowadza się często do eksplorowania miejsc kluczowych dla prowadzonych spraw i poszukiwania tam śladów. Jeśli już jakieś uzyskamy (pomaga w tym chociażby wyostrzony koci zmysł węchu), wówczas możemy np. porozmawiać z kluczowymi postaciami na nowe tematy. Same konwersacje pozwalają nam natomiast na wybór opcji dialogowych (albo wstrzymanie się z odpowiedzią, co również jest możliwe), a tym samym kształtowanie osobowości Blacksada. Gra jednak jest ogólnie liniowa.

Tu i ówdzie natknąć możemy się na naklejki pełniące funkcję znajdziek. W takim przypadku trafiają one do naszej galerii. Naklejki nie pełnią jednak żadnej funkcji istotnej dla rozgrywki czy głównego wątku. 

Wideo - Blacksad: Under the Skin

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper