Blackhawk

Blackhawk

6,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
GBA -
SNES 6.7
SMD -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994

Blackhawk - opis gry

Blackhawk został wyprodukowany w 1994 r. przez Blizzard Enterteiment, a wydany przede wszystkim (większość portów oprócz GBA) przez firmę Interplay. Poza Europą nosił nazwę Blackthorne.

Na planecie Tuul zły Sarlac wraz ze swoją armią orków napada na królestwo Androthi rządzone przez króla Valrosa. Zaniepokojony sytuacją władca, by uchronić swojego jedynego syna Kyle'a przed niechybną śmiercią, prosi maga Galadrila ażeby przeniósł jego potomka w jakieś bezpieczne miejsce z dala od wojny. Tak, za pomocą magii, mały dziedzic tronu trafia na planetę Ziemia. Tam po 20 latach mały Kyle staje się prawdziwym twardzielem. Stalowe muskuły, długie czarne włosy, czarne okulary i obowiązkowy zarost, na którym można trzeć kamienie. Jego ojczysta planeta w tym czasie została podbita, a lud zniewolony przez zastępy orków dowodzone przez Sarlaca. Nadszedł czas odwetu. Z pomocą mocy Galadrila, młody książę wraca do Androthi.

Dalsza część tekstu pod wideo

W grze wcielamy się w Kyle'a, który właśnie wrócił na ojczystą planetę odebrać to co mu się należy. Rozgrywka jest w stylu gier takich jak Abe's Odyssey, Prince of Persia czy Flashback. Chodzimy po labiryntowatych lokacjach i rozwiązujemy zagadki. Sprowadzają się one do szukania miejsca gdzie iść dalej, używania odpowiednich przedmiotów w odpowiednich miejscach, używania przycisków oraz dźwigni. Czasem rozwalenia jakiegoś urządzenie czy drzwi. Oprócz zmagań intelektualnych natkniemy się też na bardziej konwencjonalną walkę. Wymiana ognia nie jest tak dynamiczna jak w przypadku Contry. Tutaj unikamy wrogich pocisków poprzez "cover system". Polega to na tym, że nasz bohater uchyla się, nie jako, w głąb ekranu i gdy teren jest czysty wyprowadza swoją salwę. Tę samą technikę stosują przeciwnicy czyniąc walkę trochę jakby turową. Naszym głównym orężem jest shotgun, którego ulepszymy w trakcie dalszej gry.

Do pokonania są cztery etapy. Każdy w innej scenerii - kopalnia, las/bagno, pustynia, zamek. W wersji na Segę 32x ekskluzywnie dostępny jest piąty etap - śniegowe góry.

Wideo - Blackhawk

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper