Black Rock Shooter

Black Rock Shooter

7,5
12 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Imageepoch
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
24 godzin
Premiery
Świat:
25.08.2011
Europa:
24.04.2013
Producent:
Imageepoch
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
24 godzin
Premiery
Świat:
25.08.2011
Europa:
24.04.2013

Black Rock Shooter - opis gry

Black Rock Shooter to japońska gra RPG, wydana w 2011 roku na konsolę PlayStation Portable. Produkcja pozwala graczom wcielić się w rolę androida, który stanowi ostatnią nadzieję ludzkości.

Akcja tej produkcji rozgrywa się w postapokaliptycznej rzeczywistości, dziewiętnaście lat po inwazji obcych na Ziemię, jaka miała miejsce w 2032 roku. Niedobitki ludzi, którzy przegrali z kretesem, wciąż walczą o przetrwanie i wierzą, że planeta zostanie uratowana, gdy przebudzi się jej ostateczna nadzieja i wybawienie, czyli tytułowa Black Rock Shooter.

 

Gra została podzielona na szereg misji, w których na wykonanie czekają zróżnicowane cele. Pomimo obecności dosyć rozbudowanej warstwy fabularnej oraz możliwości eksploracji odwiedzanych przez nas miejsc, Black Rock Shooter opiera się przede wszystkim na eliminowaniu hord przeciwników. Starcia z oponentami rozgrywamy w systemie turowym, a do naszej dyspozycji oddano zróżnicowane rodzaje ataków, które przypisano do konkretnych przycisków konsoli. W miarę postępów zdobywamy punkty doświadczenia przeznaczane następnie na zakup nowych umiejętności oraz elementów ekwipunku, jakie dadzą nam przewagę w walce. Ponadto znalazło się tu miejsce m.in. na sekcje zręcznościowe, w których nasza podopieczna porusza się na motocyklu, na którym także walczy z atakującymi ją wrogami.

 

Black Rock Shooter jest oparte na filmowym anime z 2010 roku, jakie w pewnych kręgach zyskało nawet miano kultowego. Produkcja oferuje zupełnie nową warstwę fabularną, w której swoją rolę odgrywa znana z anime bohaterka. Gra została wydana w Japonii w 2011 roku, jednak do Stanów Zjednoczonych i Europy zawitała dopiero dwa lata później i ukazała się wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Wideo - Black Rock Shooter

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper