PaRappa the Rapper

PaRappa the Rapper

7,3
60 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.4
PSone 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
NanaOn-Sha
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
06.12.1996
Europa:
09.1997
Producent:
NanaOn-Sha
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
06.12.1996
Europa:
09.1997

PaRappa the Rapper - opis gry

PaRappa the Rapper to gra rytmiczna z papierowym psim raperem w roli głównej wyprodukowana przez studio NanaOn-Sha i wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation w 1996 roku. Jej re-edycja ukazała się po dziesięciu latach na przenośne PlayStation Portable. Kontynuacja trafiła na PlayStation 2 w 2001 roku.

Historyjka gry kręci się wokół tytułowego papierowego psiego rapera i jego starań o względy Sunny Funny. Parappa postanawia wziąć się za siebie, gdy do Sunny podchody zaczyna uskuteczniać nadziany, ale chamowaty Joe Chin. Najpierw więc zapisuje się on na lekcje kung-fu, gdzie poznaje swego mistrza Master Oniona, następnie zaś próbuje zdać egzamin na prawo jazdy i podjąć szereg innych przedsięwzięć mających zrobić wrażenie na dziewczynie.

 

Poziomów jest ogólnie sześć i podczas każdego z nich musimy zwracać uwagę na pasek umieszczony na górze ekranu, gdzie wyświetlają się przyciski, które powinniśmy wcisnąć w odpowiednim tempie, by pomóc Parappie. W trakcie jego rapowania jesteśmy poddawani ocenie - możemy wypaść świetnie (Cool), dobrze (Good), źle (Bad) i tragicznie (Awful). Żeby zaliczyć etap, nasze notowania nie mogą spaść poniżej Good. Jeśli idzie nam natomiast wyjątkowo dobrze (Cool), wchodzimy w stan Cool Mode, w którym możemy nabić większe ilości punktów. Kończąc level w tak widowiskowy sposób odkrywamy jego sekretne zakończenie, ukończenie z kolei całego wątku fabularnego na tak wysokich obrotach odblokowuje nowy tryb z Sunny i Katy Kat.

 

Za unikalną oprawę wizualną gry odpowiada popularny w Japonii amerykański rysownik Rodney Greenblat, który powiedział w wywiadzie, że postacie są płaskie, ponieważ chciano jak najlepiej odwzorować jego styl. Dziesięć lat po premierze oryginału na PSP ukazała się reedycja wprowadzająca do rozgrywki multiplayer dla czterech osób, za jej sprawą można też było pobrać remiksy istniejących piosenek. Twórca PaRappy, Masaya Matsuura, ujawnił, że w grze miał się znaleźć dodatkowy stage, lecz ze względu na możliwe rozwleczenie procesu produkcji postanowiono z niego zrezygnować.     

 

PaRappa the Rapper doczekał się kontynuacji dopiero na PlayStation 2, na PlayStation pojawił się jednak duchowy spadkobierca perypetii psiego rapera (a właściwie spadkobierczyni) w postaci UmJammer Lammy.

Wideo - PaRappa the Rapper

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper