Battle Arena Toshinden

Battle Arena Toshinden

6,9
37 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.6
PSone 6.9
SAT 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tamsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
22 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.1995
Europa:
29.09.1995
Producent:
Tamsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
22 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.1995
Europa:
29.09.1995

Battle Arena Toshinden - opis gry

Battle Arena Toshinden to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez Tamsoft na PlayStation, Segę Saturn oraz PC. Gra cieszyła się w momencie premiery sporą popularnością, będąc pod paroma względami kamieniem milowym dla swojego gatunku.

Fabuła kręci się wokół turnieju, który organizuje pewna tajemnicza organizacja. Bierze w nim udział ośmiu zawodników, niektórzy sprawiający wrażenie normalnych, inni - niekoniecznie. Każdy ma jakiś swój motyw. Mamy tu do wyboru Eijiego, podróżującego szermierza z Japonii, chińskiego maga Fo Faia, francuskiego rycerza, Rosjankę z amnezją, górnika próbującego odszukać rodzinę, wojownika ninje i kilku innych cudaków.

 

Oczywiście każdy ma unikalne dla siebie umiejętności. Do dyspozycji mamy podstawowe ataki, te specjalne oraz potężne, widowiskowe tzw. desperation moves, które da się użyć tylko gdy naszemu podopiecznemu zostanie mniej niż 10 proc. paska energii. Postacie mogą w miarę swobodnie poruszać się po arenach starć, co daje im szansę na unikanie wrogich razów. Toshinden był pierwszą mordoklepą, w której zawodnicy używali broni i pierwszą, w której pojawiły się side-stepy. Krok w  bok można było wykonać za pomocą L lub R, przytrzymując tył na d-padzie stosowaliśmy blok, a dwukrotnie wklepując przód włączało się bieg (czyli jak w serii Tekken).

 

Wersja na Saturna ukazała się nieco później, otrzymując dodatkową zawartość nieobecną na sprzęcie Sony. Za konwersję odpowiadało studio Nextech (później Nex Entertainment) oraz Sega. W grze pojawiła się nowa postać, Cupido, oraz tryb fabularny dostarczający większej ilości informacji o zawodnikach.

 

Co warto dodać, powstała też wersja na PC, w której gościnny występ zaliczył Earthworm Jim.

 

Pierwszy Toshinden odniósł spory sukces, będąc w swoim czasie pokazem mocy PlayStation. Gra doczekała się jeszcze kilku kontynuacji (ostatnia z nich trafiła w 2009 roku na Wii).

Wideo - Battle Arena Toshinden

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper