Balloon Fight

Balloon Fight

7,1
52 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.01.1985
Europa:
12.03.1987
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.01.1985
Europa:
12.03.1987

Balloon Fight - opis gry

Balloon Fight to gra zręcznościowa, w której wcielamy się w postać tzw. balloon fightera, gościa z przypiętymi do ciała dwoma balonami. Za produkcję i wydanie tytułu odpowiadało Nintendo. Funkcję programisty w trakcie developingu pełnił Satoru Iwata, późniejszy prezes firmy. Balloon Fight ukazało się na NES-a.

Gracz, kierując poczynaniami balloon fightera, używa jednego przycisku (nie wliczając kierunków na krzyżaku). Wciskając A lub B zaczyna on machać rękami, co pozwala mu się wznieść w powietrze. Balony są dwa - ilekroć napatoczymy się na jakąś przeszkadzajkę, pęka jeden z nich. Sterowanie jest wówczas nieco trudniejsze, wymagając od nas (i od balloon fightera) większych nakładów sił. Życie tracimy gdy: pękną oba baloniki, wpadniemy na wyładowanie elektryczne lub chapnie nas duża ryba nad powierzchnią wody.

 

W grze mamy do wyboru dwa warianty zabawy. Pierwszy to tryb dla jednego/dwóch graczy, w którym naszym zadaniem jest pokonać wszystkich przeciwników znajdujących się na planszy. Najpierw musimy przebić ich balonik, a później spadochron. Jeśli zdołają wylądować na twardej powierzchni, będą mogli napompować balon z powrotem i wrócić do boju. Tak jak my, przeszkadzajki mogą zostać pożarte przez rybę, jeśli zbliżą się na niebezpieczną odległość od wody. Oprócz podstawowych poziomów dostępne są też bonusowe wyzwania, podczas których musimy zgarnąć jak największą ilość baloników wypluwanych ze znajdujących się na ziemi kominów. Mogą one znacząca poprawić naszą zdobycz punktową.

 

Drugim trybem jest Balloon Trip, czyli swego rodzaju survival. Mamy w nim tylko jedno życie, a cel, jaki stawia przed nami gra, to unikanie wyładowań elektrycznych i zbieranie baloników, by wykręcić jak najlepszy wynik.

Wideo - Balloon Fight

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper