Baldur's Gate: Enhanced Edition - Siege of Dragonspear

Baldur's Gate: Enhanced Edition - Siege of Dragonspear

6,2
5 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.2
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Overhaul Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
31.03.2016
Europa:
31.03.2016
Producent:
Overhaul Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
31.03.2016
Europa:
31.03.2016

Baldur's Gate: Enhanced Edition - Siege of Dragonspear - opis gry

Baldur's Gate: Enhanced Edition - Siege of Dragonspear to RPG wyprodukowane przez Overhaul Games i wydane przez Beamdog 31 marca 2016 roku (Steam) i 1 kwietnia 2016 roku (GoG) na Windowsa, Linuksa oraz Macintosha - 7 marca 2018 roku pojawiła się konwersja na Androida i dwa dni później na iOS. Później, jako część pakietu, dodatek ten ukazał się na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Produkcja jest dodatkiem do przebudowanej wersji Baldur's Gate wydanej w 2012 roku najpierw na Windowsa, a później iOS, Linuksa, Macintosha oraz urządzenia mobilne z Androidem. W trakcie konstruowania fabuły twórcy silnie inspirowali się dodatkiem do Baldur's Gate II (Tron Bhaala) - każdy rozdział składa się więc z kilku niewielkich map, gdzie rozmieszczone zostały zadania do wykonania (obowiązkowe/dodatkowe) w dowolnej kolejności. Bez zmian pozostała za to mechanika rozgrywki, o czym gracz może przekonać się w rozgrywce dla pojedynczego gracza lub wieloplatformowym trybie wieloosobowym do 6 osób łącznie. Wśród postaci dostępnych w grze występują zarówno weterani (Baeloth, Dorn, Dynaheir, Edwin, Khalid, Minsc, Rhasaad, Jaheira, Neera, Safana, Viconia) jak i nowi (Corwin, Glint, M'Khiin i Voghiln). Między postaciami może dochodzić do interakcji, które są bardziej rozbudowane niż w Baldur's Gate, ale mniej niż w Baldur's Gate II.

W ramach fabuły opowiedziana została osadzona między Baldur's Gate: Enhanced Edition a Baldur's Gate II: Enhanced Edition historia. Bohaterowie Wrót Baldura muszą zmierzyć się z nowym zagrożeniem - The Shining Lady, która nie tyle sieje spustoszenie na Północy, co także zbiera armię celem wyruszenia na krucjatę.

Wideo - Baldur's Gate: Enhanced Edition - Siege of Dragonspear

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper