Baja: Edge of Control HD

Baja: Edge of Control HD

6,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
XONE -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
2XL Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
14.09.2017
Europa:
14.09.2017
Producent:
2XL Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
14.09.2017
Europa:
14.09.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Baja: Edge of Control HD (PS4)
7.0
Recenzja: Baja: Edge of Control HD (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Baja: Edge of Control HD - opis gry

Baja: Edge of Control HD to gra wyścigowa wyprodukowana przez studio 2XL Games i wydana przez THQ Nordic. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Był on zremasterowaną wersją Baja: Edge of Control z PS3 i Xboxa 360.

Produkcja 2XL Games inspiruje się prawdziwymi wyścigami z serii Baja 1000. Sama gra tam gdzie może stara się być realistyczna starając się możliwie jak najwierniej odwzorować jazdę po wertepach, ale generalnie model jazdy posiada cechy, który powinny usatysfakcjonować także fanów arcade’owych racerów.

Baja: Edge of Control posiada różne warianty rozgrywki i rodzaje rywalizacji. Mamy tu zatem wyścigi odbywające się na zamkniętych torach, w których biorą udział bierzemy z innymi zawodnikami, time triale dające sposobność szlifowania umiejętności, hill climbs, czyli wyścigi z punktu A do punkt B, open class oraz endurance. W open class nie ma podziału ze względu na moc silnika - zawodnicy ze słabszymi samochodami startują pierwsi i muszą utrzymać swoją pozycje, by odnieść zwycięstwo. Natomiast w endurance przygotowano wyzwania dla największych wyjadaczy wzorowane na prawdziwych zawodach Baja 1000. Wyścigi mogą tam trwać godzinami.

Najważniejszym trybem Baja: Edge of Control jest kariera. Mamy w niej dostęp do rozmaitych zawodów, choć nie do wszystkich od razu. Wraz z postępami otrzymujemy doświadczenie pozwalające otwierać kolejne podwoje. Co więcej, otrzymujemy także pieniądze. Za ich sprawą można kupować nowe samochody (modele istniejące w rzeczywistości) lub udoskonalać te już posiadane.

Twórcy przygotowali ponad sto tras, które umiejscowiono w dziewięciu otwartych światach. Po lokacjach tych można się też swobodnie poruszać, co pozwala odkrywać nowe rzeczy, jak tory czy skocznie.

Wersja HD przede wszystkim poprawia szeroko pojętą oprawę graficzną: animacja jest płynniejsza, tekstury lepsze, na trasach znajduje się więcej detali, a ponadto grać można także w rozdzielczości 4K. To jednak nie wszystko. Oprócz tego warto wspomnieć o poprawionym sterowaniu, interfejsie oraz pewnych zmianach w trybie kariery, które pozwalają nam łatwiej się wdrożyć.

Wideo - Baja: Edge of Control HD

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper