WRC 5

WRC 5

6,0
30 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.7
PS4 6.1
XONE 6.3
PS3 5.7
X360 4.7
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Kylotonn Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
19.5 godzin
Premiery
Świat:
16.10.2015
Europa:
16.10.2015
Polska:
16.10.2015
Producent:
Kylotonn Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
19.5 godzin
Premiery
Świat:
16.10.2015
Europa:
16.10.2015
Polska:
16.10.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: WRC 5 (PS4)
5.0
Recenzja: WRC 5 (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

WRC 5 - opis gry

WRC 5 to gra wyścigowa traktująca o rajdach samochodowych wyprodukowana przez studio Kylotonn Entertainment i wydana przez BigBen Interactive na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One. Tytuł posiadał licencję FIA.

Gra posiada pełną licencję na sezon 2015. W produkcji Kylotonn (studiu którego pracownicy odpowiadali w przeszłości za serię V-Rally) znajdziemy kalendarz mistrzostw składający się z trzynastu zawodów po pięć odcinków każdy. Jest nawet Rajd Polski. Licencja obejmuje także kierowców/załogi (jest i Robert Kubica) oraz samochody odwzorowane z możliwie jak największym przywiązaniem do szczegółów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o tryby, możemy rozegrać szybki wyścig, cały rajd, nauczyć się jeździć w specjalnej szkółce, zaliczając kolejne zadania, albo przystąpić do głównego dania - kariery. WRC 5 oferuje także funkcje sieciowe. Jest to nie tylko zwykła rywalizacja, ale również możliwość brania udziału w różnych wyzwaniach przygotowywanych przez twórców. W niektórych z nich można zdobywać prawdziwe nagrody, np. kubki czy koszulki.

Wracając do trybu kariery, naszą przygodę w nim rozpoczynamy od stworzenia własnego avatara i od startów w najniższej klasie Junior WRC. W zawodach startują różne ekipy i wbrew pozorom wybór zespołu ma spore znaczenie. Każdy z nich preferuje bowiem inną strategię i wymaga od nas realizowania wytycznych. Jeśli nie, może się okazać, że morale zespołu spadnie, pilot zacznie źle opisywać zakręty, a mechanikowi dłużej zejdzie się z naprawami.

Schemat rajdów przypomina ten z wielu innych gier o podobnej tematyce. Zawody podzielone są na dni, pomiędzy którymi mamy możliwość naprawienia zniszczeń i usterek. Sęk jednak w tym, że mamy na to ograniczony czas, tak że w przypadku większych szkód musimy wybierać, co poprawić, a co zostawić.

Co ciekawe, startując jako nowicjusz, podpisujemy umowę na udział tylko w części rajdów. W zależności od tego, jak nam poszło w sezonie, na jego koniec dostajemy nowe oferty. Możemy pozostać w najniższej klasie, by podszkolić swoje umiejętności, bądź przeskoczyć wyżej w zależności od tego, jaki team jest nami zainteresowany. W wyższych ligach dostajemy też dostęp do ustawień auta.

Wideo - WRC 5

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper