Atelier Totori: The Adventurer of Arland DX

Atelier Totori: The Adventurer of Arland DX

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
20.09.2018
Europa:
04.12.2018
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
20.09.2018
Europa:
04.12.2018

Atelier Totori: The Adventurer of Arland DX - opis gry

Atelier Totori: The Adventurer of Arland DX to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Gust i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch. Edycja DX to remaster Atelier Totori z PS3 i PS Vita.

Główną bohaterką gry jest Totooria Helmold (w skrócie Totori), dziewczyna pochodząca z małej rybackiej wioski o nazwie Alanya. Jest ona początkującą adeptką alchemii (jej nauczycielką jest Rorona, bohaterka poprzedniej części serii), która pewnego dnia wyrusza w szeroki świat, by odnaleźć zaginioną matkę, swego czasu sławną podróżniczkę.

Gra, podobnie jak poprzednie części serii Atelier, skupia się przede wszystkim na tworzeniu przedmiotów. Totori podróżuje po świecie mając do dyspozycji mapę Arland, na której początkowo zaznaczonych jest niewiele lokacji, ale z czasem ich liczba wzrasta. Pojedynki inicjuje się na dwa sposoby - na mapie są one losowe, natomiast podczas eksploracji rozpoczynają się po wpadnięciu na przeciwnika. W trakcie starcia nasi podopieczni i ich nieprzyjaciele porozstawiani są na kwadratowych polach, a ich pozycja, którą można zmienić, decyduje o takich kwestiach jak zasięg ataku. W walkach uczestniczą maksymalnie trzy postacie, przy czym Totori zawsze pozostaje w tylnym rzędzie i jako jedyna potrafi używać przedmiotów oraz tworzyć nowe za pomocą alchemicznej syntezy. Co do innych bohaterów - niektórych poznajemy podróżując po Arland, innych da się wynająć.

Postępy w grze czynimy przyjmując rozmaite zlecenia od NPC-ów, odkrywając nowe miejsca w Arland, a także rozwijając zdolności bojowe podopiecznych. Z czasem otrzymujemy nowe recepty pozwalające tworzyć lepsze przedmioty, a także License Points, punkty, które odkrywają kolejne lokacje na mapie świata.

Remaster bazuje na wersji Plus, która ukazała się na PlayStation Vita. Oferuje one szereg nowych atrakcji względem pierwowzoru: dodatkowy dungeon dostępny po przejściu głównego wątku, nowi przeciwnicy, kostiumy itd. Edycja DX zawiera wszystkie dlc wydane do gry po jej premierze.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper