Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings

Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 8.0
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
21.12.2017
Europa:
27.03.2018
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
21.12.2017
Europa:
27.03.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Atelier Lydie & Suelle: Alchemists of the Mysterious Painting (PS4)
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

8.0
Recenzja: Atelier Lydie & Suelle: Alchemists of the Mysterious Painting (PS4)
PS4

Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings - opis gry

Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Gust i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita (tylko Japonia) oraz Nintendo Switch. Lydie & Suelle to dziewiętnasta odsłona serii Atelier.

Akcja dziewiętnastej odsłony serii Atelier rozgrywa się cztery lata po wydarzeniach przedstawionych w Atelier Firis. Historia skupia się na perypetiach sióstr Lydie i Suelle. Lydie jest bardziej wycofana i rzetelna, Suelle natomiast ekscentryczna i beztroska. Dziewczyny pomagają ojcu, alchemikowi, który prowadzi pracownię w mieście Melveille. Pomimo starań interes kręci się jednak słabo. Pewnego dnia bohaterki słyszą głos dochodzący z piwnicy, w której odnajdują magiczny obraz. Jak się okazuje, świat, który jest na nim przedstawiony, można odwiedzić. Lydie i Suelle zyskują w ten sposób dostęp do różnych fantastycznych krain, gdzie znaleźć mogą nowe materiały przydatne do pracy. W ten sposób otwiera się przed nimi szansa uratowania pracowni alchemicznej ojca.

Głównym celem bohaterek jest sprawienie, by rodzinna pracownia stała się najlepszym tego typu przybytkiem w regionie. W tym celu podróżują one po świecie, walczą z potworami, pomagają różnym NPC-om rozwiązując ich problemy itd. Oczywiście alchemia wciąż jest integralnym i ważnym elementem rozgrywki. Proces odbywa się na specjalnej planszy z panelami, na której rozmieszczamy materiały oraz katalizatory pomagające usprawnić syntezę. Wraz z postępami pracownia bohaterek robi się bardziej znana i szanowana, a to z kolei pozwala odblokować nowe obrazy otwierających podwoje do nowych światów.

Główne założenia systemu walki nie uległy zmianie, choć twórcy dodali też kilka nowych patentów. Pierwszy to Combination Battle. Postacie biorące udział w starciach można łączyć w pary – nad jedną mamy kontrolę, druga ogranicza się do wsparcia. Inny myk to możliwość przeprowadzenia syntezy podczas walki, co pojawia się po raz pierwszy w historii cyklu. Pozwala nam to np. usprawnić działanie broni bądź skonstruować wielką bombę.

Wideo - Atelier Lydie & Suelle: The Alchemists and the Mysterious Paintings

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper