Anoxemia

Anoxemia

7,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE 7.0
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BSK Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
16.01.2015
Europa:
16.01.2015
Producent:
BSK Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
16.01.2015
Europa:
16.01.2015

Anoxemia - opis gry

Anoxemia to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez studio BSK Games i wydana przez Badland Games. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows, Linux, Mac OS X) oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła - Anoxemia

Głównym bohaterem Anoxemia jest doktor Bailey, naukowiec, który podczas rutynowej misji ma zebrać próbki z zakażonego obszaru głęboko pod wodą. Pech jednak chce, że sprawy zaczynają się komplikować. Statek podwodny, którym podróżował Bailey, rozbija się na dnie, a on sam traci w efekcie tego incydentu kontakt ze światem. Posiadając niewielką ilość tlenu pozostaje mu tylko posuwać się naprzód. Jego jedynym towarzyszem w tych zmaganiach jest dron operacyjny, choć on też zaczyna szwankować…

Rozgrywka - Anoxemia

My podczas rozgrywki sterujemy właśnie wspomnianym dronem, a nie naukowcem, jakby się mogło wydawać. Twórcy przygotowali prawie czterdzieści poziomów, podczas których musimy pomóc Baileyowi w jego przeprawie i po drodze dbać jeszcze o to, by pobierał on próbki. Stopień trudności jest dość wysoki, co od początku było zamysłem twórców. Gameplay wymaga od nas nie tylko omijania przeróżnych przeszkód, które mogą posłać podopiecznego na tamten świat po zwykłym kontakcie z nimi, ale też rozwiązywania prostych łamigłówek, jak usuwanie rozmaitych blokad uniemożliwiających dalszy progres (w tym kontekście warto dodać, że poziomy nie są liniowe; tu i ówdzie znajdują się ukryte pomieszczenia). Ważne jest również ‘zbieranie’ tlen, bez którego Bailey prędzej lub później (z naciskiem na prędzej) wyzionie ducha.
 
Wraz z postępami skafander Baileya można modyfikować. Pozwala mu to między innymi dłużej wytrzymać bez ‘dostaw’ tlenu, co ma dużą wartość zwłaszcza na późniejszych etapach gry (np. gdy musimy pogłówkować nad jakąś zagwozdką).

Wideo - Anoxemia

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper