Another Eden

Another Eden

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Wright Flyer Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
12.04.2017
Producent:
Wright Flyer Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
12.04.2017

Another Eden - opis gry

Another Eden to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Wright Flyer Studios. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach przenośnych (Android, iOS), później trafił też na konsolę Nintendo Switch.

Reżyserem i scenarzystą gry jest Masato Kato, który w przeszłości pracował nad scenariuszami takich gier jak Chrono Trigger czy Chrono Cross. Co warto w tym kontekście dodać, Kato przyznał, że w Another Eden wykorzystał pomysły i rozwiązania, które wykoncypował na użytek kolejnych części serii Chrono.

Fabuła koncentruje się na postaciach Aldo i jego siostry, Feene. Ta, jak się szybko okazuje, posiada moc, którą chce zdobyć król demonów i za jej pomocą ma on zamiar wytrzebić ludzkość. Aldo stara się obronić siostrę, lecz stoi na straconej pozycji. Dopiero w ostatniej chwili ratuje go zaburzenie w czasoprzestrzeni. Otwiera się portal, przez który przenosi się on osiemset lat w przyszłość. 

Another Eden to gra udostępniona w modelu F2P, lecz dodać należy, iż rozwiązania dlań charakterystyczne, jak mikrotransakcje, społecznościowe interakcje czy bonusy za regularne logowanie, są tutaj albo bardzo ograniczone (lub subtelne), albo nie ma ich w ogóle. Po japońskiej premierze była ona zresztą za to bardzo chwalona. 

Produkcja Wright Flyer Studios mocno przypomina konsolowe jRPG, choć dodać warto, że tutaj często mamy do czynienia z eksploracją w dwuwymiarowych lokacjach (trochę jak w Valkyrie Profile). Same walki są natomiast turowe: uczestniczą w nich cztery postacie, a komendy wybieramy z listy. 

Ważną rolę podczas rozgrywki pełnią tzw. Chronos Stones. Kamienie te możemy zdobyć lub kupić za prawdziwe pieniądze, a następnie użyć w specjalnej lokacji, by zdobyć przydatne przedmioty i postacie (swoją drogą warto wspomnieć, że w grze dołącza do nas postać żywo przypominająca Froga z CT).

Muzykę do Another Eden skomponowali Shunsuke Tsuchiya, Mariam Abounnasr oraz Yasunori Mitsuda. Ten ostatni współpracował z Kato przy serii Chrono. 

Wideo - Another Eden

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper