Alwa's Legacy

Alwa's Legacy

7,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Elden Pixels
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
17.06.2020
Europa:
17.06.2020
Producent:
Elden Pixels
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
17.06.2020
Europa:
17.06.2020

Alwa's Legacy - opis gry

Alwa's Legacy to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez studio Elden Pixels. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch. Był on kontynuacją Alwa's Awakening.

Fabuła - Alwa’s Legacy

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Alwa's Legacy rozgrywa się po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części. Głównej bohaterki, czyli Zoe, udało się uratować Alwę (do której przeniosła się w tajemniczych okolicznościach), lecz jej przygoda bynajmniej nie dobiega końca. Podczas powrotu do domu pojawiają się bowiem komplikacje. Zoe trafia do dziwnego świata - znajomego, ale jednak innego. Ponownie pojawia się również czarnoksiężnik Vicar wraz z armią swoich potworów, który nie porzuca zamiaru zdobycia Alwy.

Rozgrywka - Alwa’s Legacy

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie. Nadal mamy tu do czynienia z metroidową, bardziej otwartą konstrukcją świata. Alwa's Legacy inspiruje się jednak grami ze sprzętów 16-bitowych, a nie 8-bitowych jak poprzednia część, czego najoczywistszym przykładem jest zmieniona oprawa graficzna. 

Także sam schemat rozgrywki nie odbiega znacząco od serii Metroid i innych przedstawicieli gatunku. Nasza podopieczna rozpoczyna ze skromną laską, ale wraz z postępami zdobywa nowe zaklęcia i umiejętności, które nie tylko podnoszą jej potencjał bojowy, ale też pozwalają swobodniej eksplorować świat i rozwiązywać łamigłówki. Dla przykład Zoe może wyczarować bańkę, która pełnić będzie funkcję platformy, albo duży blok dający się położyć na przycisku. Używanie zaklęć, warto jednak dodać, reguluje specjalny wskaźnik.

W Alwa’s Legacy zaimplementowano także prosty system rozwoju. Bohaterka może gromadzić specjalne niebieskie orby, które pełnią funkcję czegoś na kształt waluty. Dzięki nim kupować możemy upgrade’y do niektórych umiejętności. 

Wideo - Alwa's Legacy

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper