Alwa's Awakening

Alwa's Awakening

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.2
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Elden Pixels
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Przygodowa
Premiery
Świat:
02.02.2017
Europa:
02.02.2017
Producent:
Elden Pixels
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Przygodowa
Premiery
Świat:
02.02.2017
Europa:
02.02.2017

Alwa's Awakening - opis gry

Alwa’s Awakening to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wykonana w estetyce 8-bitowej. Za jej produkcję i wydanie odpowiadało niezależne studio Elden Pixels. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch.

Alwa’s Awakening inspiruje się 8-bitowymi klasykami nie tylko jeśli chodzi o oprawę graficzną, ale też rozgrywkę. Fabuła ma charakter pretekstowy. Gra pozwala nam się wcielić w dziewczynę o imieniu Zoe, która zostaje przeniesiona ze swojego świata do świata alternatywnego. Tam, oczywiście, dzieje się źle. Śmiało poczynają sobie wraże siły, dlatego główna bohaterka musi im stawić czoło. W realizacji tego zadania pomoże Zoe magiczna laska - jej jedyna broń.

Gra posiada strukturę, która inspirowana jest serią Metroid i innymi podobnymi tytułami. Zoe, podczas pobytu w krainie Alwa, odwiedza rozmaite lokacje, które tworzą spójną całość, choć nie do wszystkich mamy początkowo dostęp. Łącznie twórcy przygotowali ponad czterysta ‘ekranów’. 

Najważniejszym przedmiotem będącym na wyposażeniu głównej bohaterki jest oczywiście wspomniana magiczna laska. Służy ona nie tylko do eliminowania wszelkiej maści napotykanych przeszkadzajek, ale też do rozwiązywania łamigłówek. Początkowo jej możliwości są dość ograniczone, lecz ten stan rzeczy ulega zmianie z czasem, gdy zaczniemy kolekcjonować specjalne kamienie, tzw. gemstones. Nowe zdolności pozwalają nam dotrzeć do nowych, niedostępnych innym sposobem miejscówek.

Gromadzenie znajdziek ma też jeszcze jedno istotne (choć opcjonalne zastosowanie): pozwala zmniejszyć ilość energii bossa, z którym przyjdzie się nam zmierzyć.  

Co warto dodać, muzykę do gry skomponowali Robert Kreese i Professor Sakamoto. Utworów składających się na ścieżkę dźwiękową jest ponad dwadzieścia. 

Wideo - Alwa's Awakening

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper