Alternate Jake Hunter: Daedalus The Awakening of Golden Jazz

Alternate Jake Hunter: Daedalus The Awakening of Golden Jazz

6,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0
PS4 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Neilo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
13.12.2018
Europa:
23.05.2019
Producent:
Neilo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
13.12.2018
Europa:
23.05.2019

Alternate Jake Hunter: Daedalus The Awakening of Golden Jazz - opis gry

Alternate Jake Hunter: Daedalus The Awakening of Golden Jazz to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Neilo i wydana przez Arc System Works. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Produkcja Neilo to spin-off serii, która ukazuje się nieprzerwanie od 1987 roku. Konkretnie rzecz biorąc, jest ona prequelem gry wydanej pierwotnie w 1988 roku (jej znajomość nie jest wymagana). Głównym bohaterem jest znany z innych odsłon cyklu detektyw Saburo Jinguji (tutaj wyjątkowo nosi on japońskie imię i nazwisko). 

Dalsza część tekstu pod wideo

Punktem wyjścia dla opowieści jest śmierć dziadka Saburo, który mieszkał w Nowym Jorku. Początkowo nie budzi ona podejrzeń. Protagonista wybiera się do Stanów, by uporządkować wszystkie sprawy związane z krewnym. Wkrótce jednak dowiaduje się pewnej niepokojącej rzeczy. Ostatnie słowo dziadka miało bowiem brzmieć “Daedalus”. To wydarzenie sprawia, że Saburo zaczyna mieć wątpliwości. Może doszło do morderstwa? Postanawia więc rozpocząć własne śledztwo.

Podczas rozgrywki wydarzenia śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Nasze zadanie sprowadza się do odwiedzania różnych miejscówek, przeszukiwania ich w celu odnalezienia śladów mogących pchnąć śledztwo we właściwym kierunku czy rozmawiania z napotkanymi NPC-ami. Konwersacje, warto dodać, można prowadzić na różne sposoby, w czym produkcja Neilo przypomina np. L.A. Noire. Nasz podopieczny może być szczery, agresywny, miły itd. Co warto dodać, gra daje nam możliwość płynnego obracania się o 360 stopni, co czyni eksplorację bardziej przystępną. 

Ciekawym rozwiązaniem jest “Mind Tree”, patent, który wizualizuje nam to, w jakim kierunku zmierza śledztwo Saburo (a my wraz z nim). Gra posiada kilka zakończeń. 

Wideo - Alternate Jake Hunter: Daedalus The Awakening of Golden Jazz

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper