Ace of Seafood

Ace of Seafood

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
NS -
PC -
Wii U -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nussoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
08.04.2016
Europa:
08.04.2016
Producent:
Nussoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
08.04.2016
Europa:
08.04.2016

Ace of Seafood - opis gry

Ace of Seafood to gra akcji, która pozwala wcielić się w różne morskie stworzenia walczące o dominację w morzach i oceanach. Za jej produkcję odpowiadało studio Nussoft, a za wydanie Playism. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, Nintendo Wii U (tylko Japonia) oraz Switch.

Ace of Seafood to duchowy spadkobierca Neo Aquarium: The King of Crustaceans, wcześniejszej gry studia Nussoft. Założenia są podobne. W obu przypadkach walczymy o dominację w morzach i oceanach, z tym że w pierwszej grze Nussoftu przejmowaliśmy kontrolę tylko nad skorupiakami, natomiast w Ace of Seafood ten wybór jest znacznie szerszy.

Akcja rozgrywa się w otwartym (podwodnym) świecie, w którym znajduje się wiele raf pełniących funkcję baz. Te należy podbijać. Gra pozwala nam formować ‘drużyny’ składające się z maksymalnie sześciu morskich (choć nie tylko) stworzeń, a każde ze stworzeń ma swoje mocne i słabe strony. Dla przykładu sardynki są słabe w pojedynkę, ale świetnie sobie radzą w ławicach; łosoś jest silny i wytrzymały, a krab posiada mocny pancerz, ale też i miękkie podbrzusze. Z czasem odblokowujemy nowych sojuszników (pozyskując ich DNA), których można skaptować do naszej armii, jak foka czy okręt strzelający rakietami. Kluczem do sukcesu jest znajomość słabych i mocnych punktów przeciwnika (oraz oczywiście własnych) i zorganizowane dobrze zbalansowanego ‘oddziału’ zdolnego podbijać nowe terytoria.

Pod pewnym względami Ace of Seafood przypomina zwyczajne gry akcji. Ryby mogą strzelać laserami z jam ustnych, strafe’ować, lockować się na przeciwniku itd., ale w trakcie zmagań musimy też uwzględnić różne inne aspekty, np. rozwój podopiecznych (wraz z wygranymi bitwami otrzymujemy doświadczenie) czy rozmnażanie, dzięki któremu podwodna armia jest w stanie rosnąć w siłę.

Poza singlową kampanią produkcja Nussoft oferuje też multiplayer dla maksymalnie czterech osób jednocześnie.

Wideo - Ace of Seafood

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper