A-Men

A-Men

6,7
24 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 7.0
PS Vita 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bloober Team
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-6
Producent:
Bloober Team
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-6

A-Men - opis gry

A-Men jest produkcją polskiego studia Bloober Team, która zadebiutowała w 2012 roku wraz z konsolą PlayStation Vita, a kilka miesięcy później pojawiła się również na PlayStation 3. Twórcy odwołali się w niej do rozwiązań znanych z takich gier, jak choćby seria Lemmings.

Fabuła gry koncentruje się wokół tak zwanych A-droidów, których produkcja wymknęła się spod kontroli. Na domiar złego, niczym maszyny z filmowego Terminatora, roboty postanowiły się zbuntować. W ten sposób ich los został przypieczętowany, a drużyna bohaterów, którzy zostali oddani w ręce gracza, ma za zadanie zrobić z nimi porządek. Jako, że nie pomogło nawet wysadzenie ich fabryki, nasi podopieczni biorą sprawy w swoje ręce.

Dalsza część tekstu pod wideo

W A-Men na ukończenie czeka czterdzieści map (ulokowanych w czterech zróżnicowanych środowiskach: w lasach, nad brzegiem morza, na pustyni oraz w górach), a jedynym celem, jaki czeka na wykonanie na każdej z nich jest zabijanie wałęsających się po lokacjach przeciwników. Dopiero po posłaniu do piachu określonej ich ilości, gracz ma możliwość opuszczenia poziomu. By osiągnąć sukces, konieczne okazuje się nie tylko rozpoznanie układu każdej z plansz (w czym pomaga możliwość przybliżania i oddalania kamery), lecz także umiejętne posługiwanie się zdolnościami każdego z bohaterów. Tych jest bowiem szóstka, a każdy z nich dysponuje innym ekwipunkiem. Podczas zabawy mamy zatem możliwość tworzenia nowych przejść (możemy na przykład budować mosty, czy choćby tworzyć podziemne tunele), manipulowania elektroniką lub tworzenia pułapek na niezbyt spostrzegawcze A-droidy. Co ciekawe, w trakcie rozgrywki zdobywamy specjalne punkty, które stanowią tutejszą walutę. Zarobione w ten sposób pieniądze możemy wydać na nowe ubrania dla bohaterów.

Gra wykorzystuje możliwości PlayStation Vita, dzięki czemu sterować możemy zarówno klasycznie, przy pomocy przycisków i grzybków analogowych, jak i korzystając z ekranu dotykowego wbudowanego w konsolę. Całości dopełnia prosta, kreskówkowa oprawa graficzna.

Wideo - A-Men

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper