SKLEP
Steven Universe: Save the Light
411V

Steven Universe: Save the Light

Steven Universe: Save the Light
  • Premiery
  • Świat: 31.10.2017
  • Europa: 31.10.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 7
  • przemoc

Steven Universe: Save the Light to gra RPG wyprodukowana przez Grumpyface Studios i wydana przez Outright Games, która powstała na podstawie popularnego serialu animowanego emitowanego w stacji Cartoon Network. 

Steven Universe: Save the Light to kontynuacja Steven Universe: Attack the Light, gry wydanej tylko na urządzeniach mobilnych. Przy pisaniu scenariusza brała udział Rebecca Sugar, twórczyni serii, i jak podkreślano przed premierą - fabuła została skonstruowana tak, by wdrożyć mogły się także osoby nieznające pierwowzoru.

Tytuł, jak wspomniano na wstępie, powstał na podstawie popularnego serialu animowanego emitowanego na stacji Cartoon Network. Opowiada on o chłopaku, Stevenie, który pewnego dnia odkrywa, że jego matka jest Kryształowym Klejnotem, jedną z czterech bohaterek broniących wszechświata przed siłami zła. Gdy sytuacja zaczyna tego wymagać, przejmuje on od niej pałeczkę.

Pod względem rozgrywki gra przypomina trochę klasyczne japońskie RPG, zwłaszcza Super Mario RPG, a to ze względu na system walki, który zasadniczo jest turowy, ale zaimplementowano w nim też pewne elementy zręcznościowe. Jeśli wciśniemy przycisk w odpowiednim momencie, możemy tym sposobem poprawić efekt działania używanej w danej chwili umiejętności. Ważna jest także współpraca pomiędzy towarzyszami. Jeśli nasi podopieczni sobie pomagają, nabija to specjalny wskaźnik, który pozwala odpalić wspólny atak lub połączyć się w jedną istotę (w przypadku Klejnotów). 

Walki to nie wszystko. Eksplorując świat gry, mamy również do czynienia z rozmaitymi łamigłówkami oraz sekcjami zręcznościowymi.

W Save the Light zaimplementowano standardowy dość standardowy system rozwoju. Po wbiciu na nowy poziom doświadczenia otrzymujemy punkty, a te można wykorzystać do ulepszania poszczególnych parametrów. 

 

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme