Dragon Quest Heroes I-II (NS)

Dragon Quest Heroes I-II (NS)

Dragon Quest Heroes I-II
  • Wersja:
  • Producent: Omega Force
  • Wydawca: Koei Tecmo
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 03.03.2017
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG akcji
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Dragon Quest Heroes I-II to kolekcja, w której skład wchodzą dwie pierwsze części cyklu Dragon Quest Heroes, gry action-RPG inspirowane serią Warriors od Koei Tecmo. Składanka ukazała się na konsoli Nintendo Switch.

Tworzące składankę gry opowiadają inne historie. Akcja ‘jedynki’ toczy się w królestwie Arba. Przez długi czas ludzie i potwory żyli razem w pokoju, lecz pewnego dnia, w wyniku bliżej niesprecyzowanego incydentu, ten stan rzeczy ulega zmianie. Potwory zaczynają atakować mieszkańców, a główni bohaterowie, członkowie królewskiej straży (on i ona), stawiają im czoło. W dalszej kolejności ich zadaniem staje się dowiedzenie prawdy o całym tym dziwnym zajściu. Natomiast w ‘dwójce’ odwiedzamy świat, w którym istnieje siedem królestw. Królestwa te żyją ze sobą w pokoju, lecz pewnego dnia, wskutek działania przepowiedni z zamierzchłych czasów, zaczynają ze sobą wojować. W tej sytuacji grupa bohaterów pochodzących z różnych krajów łączy siły, aby powstrzymać wojnę na wielką skalę.

Dragon Quest Heroes garściami czerpie z serii Warriors, choć obie gry posiadają też cechy unikalne dla siebie. Rozgrywka podzielona jest na misje, które mogą przed nami stawiać różne wytyczne. Przeważnie jednak wszystko sprowadza się do eliminowania rzesz potworów oraz ochrony wskazanych celów. Do dyspozycji mamy rozmaite grywalne postacie, nie tylko głównych bohaterów obu historii, ale też twarze znane z poprzednich odsłon liczącego sobie 30 lat cyklu Dragon Quest.

Nie brakuje tu ponadto elementów RPG. Wraz z postępami podopieczni otrzymują doświadczenie pozwalające wbijać na wyższe poziomy rozwoju. Umożliwia to podbijanie parametrów oraz naukę nowych umiejętności. Innym czynnikiem wpływającym na potencjał bojowy są bronie i zbroje. Niektóre przedmioty można też wytwarzać za pomocą alchemii, do czego potrzebujemy odpowiednich składników.

Formuła ta została nieco rozbudowana w drugiej części. Wprowadzono w niej możliwość zmiany profesji, wpływ pogody na bitwy oraz dodano nieobecny w pierwowzorze multiplayer.

Nowości

Wersja stworzona z myślą o Switchu otrzymała wszystkie dlc wydane na innych konsolach, nową postać (jednego z bohaterów Dragon Quest IV), nową walkę z bossem oraz doczekała się pewnych zmian w balansie rozgrywki i wsparcia HD Rumble.

Podobne gry