Cyber Troopers Virtual On: Oratorio Tangram
2052V

Cyber Troopers Virtual On: Oratorio Tangram

Cyber Troopers Virtual On: Oratorio Tangram
  • Producent: Sega AM2
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 29.04.2009
  • Europa: 29.04.2009
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2

Cyber Troopers Virtual On: Oratorio Tangram to bijatyka, w której naprzeciw siebie stają dwa mechy. Grę wyprodukowało studio Sega AM3. Tytuł początkowo trafił na Dreamcasta, po dziewięciu latach jego konwersja pojawiła się natomiast na Xboxie 360. Oratorio Tangram to kontynuacja Cyber Troopers Virtual On z Saturna.

Akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Ludzkość odkrywa dziwne wrota, które pozwalają stworzyć Virtuaroidy, tutejsze mechy. Dziewięć fabryk korzysta z dobrodziejstw niesionych przez wrota. Ich właściciel pewnego dnia  znika jednak w tajemniczych okolicznościach, a do walki o jego spuściznę stają dwie korporacje.

Tyle fabuła, która występuje tutaj w szczątkowych ilościach. W Oratorio Tangram, podobnie jak w pierwowzorze, do walki stają dwa mechy. Jest ich tu kilkanaście, każdy posiada jakieś wady i zalety, sprawiając, że rozgrywka jest bardzo dobrze zbalansowana. Sterowanie nie odbiega od tego, co niektórzy znają z pierwowzoru z Saturna. Tradycyjny pad nadal nie jest najlepszym wyjściem, by kierować podopiecznym i zamiast tego zalecany jest kontroler z dwoma joystickami, który ułatwia poruszanie się po trójwymiarowych planszach. Virtuaroidy posiadają do dyspozycji trzy rodzaje broni. Dwie podstawowe znajdują się pod oboma triggerami, trzecią -- tą najpotężniejszą -- odpala się wciskając oba przyciski jednocześnie. Rozgrywkę mogą urozmaicać różne warianty i ustawienia. Gracz może na przykład włączyć mgłę utrudniająca orientację w terenie albo walczyć tylko przy użyciu broni krótkodystansowej. Pojedynki generalnie są tu bardzo dynamiczne (60 klatek na sekundę) oraz wymagają właściwego podejścia - nie ma mowy o bezrefleksyjnym mashowaniu.

Wersja na Xboxa 360 otrzymała kilka dodatków względem edycji z Dreamcasta. Oprócz lepszej grafiki jest to również możliwość rozgrywania sieciowych potyczek, zmiany koloru mecha, pozbycie się split-screena, rankingi, nowy tryb Score Attack, funkcja widza i kilka innych pomniejszych zmian.

Podobne gry