Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX
1967V

Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX

Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX
 • Producent: Square Enix
 • Wydawca: Square Enix
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 09.03.2017
 • Europa: 31.03.2017
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: RPG akcji
 • Liczba graczy: 1
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 12
 • przemoc

Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX to wydana na PlayStation 4 składanka, która zawierała gry Kingdom Hearts: Final Mix, Kingdom Hearts II: Final Mix, Kingdom Hearts: Birth by Sleep Final Mix, remake Kingdom Hearts Re: Chain of Memories oraz cutsceny z Kingdom Hearts 358/2 Days i Kingdom Hearts Re:coded. Za jej produkcję odpowiadało Square Enix.

1.5 + 2.5 ReMIX nie oferuje nowej zawartości względem składanek wydanych na PlayStation 3. Jedyne zmiany zaszły tylko w szeroko pojętej oprawie (wyższa rozdzielczość i sześćdziesiąt klatek na sekundę we wszystkich grach).

Kingdom Hearts HD 1.5

Wersja Final Mix pierwszej części zawiera pewne modyfikacje systemowe oraz nowe scenki lepiej objaśniające fabułę (względem oryginału z PS2). Jeśli chodzi o tę pierwszą kwestię, remaster HD wprowadził dodatkowo kolejne usprawnienia, które pod względem charakteru rozgrywki zbliżają “jedynkę” do sequela. Zmieniono np. wygląd menusów. Listę komend ułożono teraz w kolejności Attack, Magic, Items i Summons (summony były pierwotnie częścią Magic). Nowy jest również sposób kontrolowania kamery. Gracz ustawia ją za pomocą prawej gałki pada, a nie przyciskami L2 i R2. Inne novum to funkcje EXP Zero (brak doświadczenia za wygrywanie walk) oraz Combo Master (combo można kontynuować nawet po chybieniu) urozmaicające zmagania zwłaszcza bardziej doświadczonym graczom. Powróciły natomiast Reaction Command, czyli kontekstowe czynności odpalane za pomocą trójkąta.

Chain of Memories, to jak zaznaczono na wstępie, gruntowny remake gry wydanej pierwotnie na GameBoy Advance. Przede wszystkim zmieniono w nim oprawę graficzną - na PS2 tytuł przypominał dwie główne numerowane odsłony serii. Karciany system walki pozostał ogólnie bez większych zmian, ale pojawiły się w nim kontekstowe czynności po raz pierwszy przedstawione w “dwójce”. W wersji HD dodano kilka nowych kart z atakami.

W przypadku NDS-owego 358/2 Days udostępniono niecałe trzy godziny scenek fabularnych w jakości HD, a także udostępniono całą bazę danych, pamiętnik Roxasa oraz wszystkie Secret Reports.

Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX

Kingdom Hearts II: Final Mix to zmodyfikowana wersja ‘dwójki’, oferująca sporo nowej zawartości, jak niedostępne wcześniej przedmioty i pojedynki z bossami (m.in. ze wszystkimi członkami Organization XIII). Fabuła nie uległa zmianie i skupia się na wydarzeniach, które miały miejsce po Chain of Memories. “Dwójka” wprowadziła kilka zmian do formuły rozgrywki znanej z pierwowzoru. Były to czynności kontekstowe (uruchamiane za pomocą ‘trójkąta’), zmodyfikowane sekcje ze statkiem (Gummi Ship) oraz tzw. Drive Gauge, wskaźnik umożliwiający transformację Sorze, głównemu bohaterowi, lub przyzwanie pomocnika (tutejszego summona).

Birth by Sleep to z kolei prequel, którego akcja toczy się przed wydarzeniami przedstawionymi w części pierwszej. Unikalnym patentem jest tutaj obecność trzech bohaterów, których historię możemy poznawać w dowolnej kolejności. Jeśli chodzi natomiast o rozgrywkę, tytuł może się pochwalić unikalnym systemem rozwoju - Command Board. Jest to swoista gra planszowa, którą da się wykorzystać do rozwijania podopiecznych (nie jest to jednak wymagane). Nowością w serii był również Dimension Link, funkcja pozwalająca nawiązać specjalną relację z napotykanymi postaci, dzięki czemu bohaterowie otrzymywali dostęp do unikalnych zdolności. Z wersji HD wyrugowano multiplayer, ale z drugiej strony bazuje ona na edycji Final Mix, która oferowała m.in. nowy grywalny epizod. Ponadto, to już zupełna nowość, zaimplementowano możliwość użycia drugiej gałki pada do sterowania kamerą.

Obecność Kingdom Hearts Re:coded, podobnie jak 358/2 Days z pierwszej składanki, sprowadza się do cutscenek i dokumentów poszerzających wiedzę o fabule i uniwersum serii. Wśród nich są zupełnie nowe filmiki wprowadzające np. wydarzeń mających miejsce w Kingdom Hearts 3D.

Recenzje

Podobne gry