Actua Soccer 3
919V

Actua Soccer 3

Actua Soccer 3
  • Premiery
  • Świat: Grudzień 1998
  • Europa: Grudzień 1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-8

Actua Soccer 3 to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana i wydana przez brytyjską firmę Gremlin Interactive. Tytuł ukazał się na PlayStation oraz na komputerach osobistych z systemem Windows.

Actua Soccer 3 to kolejna edycja sportowej serii Gremlin Interactive poświęconej piłce nożnej. Tytuł powstał w zgodzie z filozofią “więcej, lepiej”. Produkcja oferowała w momencie premiery bardzo szeroki wybór drużyn. Łącznie 450 ekip a wśród nich zarówno reprezentacje narodowe, jak drużyny klubowe z ponad dwudziestu lig (najwyższe klasy rozgrywkowe oraz te niższe). Do tego dodano również ekipy składające się z gwiazd oraz takie, których obecność jest żartem ze strony twórców (np. z zawodnikami posiadającymi wielkie głowy), a odblokować je można wygrywając kolejne zawody. Co więcej, istnieje też możliwość stworzenia własnego klubu całkowicie od podstaw.

 

Gra oferuje kilka wariantów zabawy. Są to mecz towarzyski (Friendly), który umożliwia rozegranie szybkich zawodów bez zbędnych ceregieli, tryb treningowy (Practice), gdzie możemy szlifować wybrane umiejętności (np. wykonywanie rzutów wolnych bądź karnych), liga oraz puchar. Ligi składają się z kilku klas rozgrywkowych. Zacząć możemy w tej najniższej, a następnie przebić się na sam szczyt. Puchar oferuje z kolei dwa warianty rozgrywki bazujące na ustawieniach domyślnych oraz naszych własnych (wybrać da się np. liczbę drużyn uczestniczących w zawodach i czas trwania jednego meczu). Poza tym dostępny jest też oczywiście multiplayer, w którym grać jednocześnie może nawet ośmiu graczy.

 

Jeśli chodzi o właściwą rozgrywkę, “trójka” posiada udoskonaloną oprawę graficzną i fizykę. Tak jak w poprzedniej części dużą rolę odgrywa także pogoda - warunki panujące na boisku wpływają na postawę biegających po nich zawodników.

Podobne gry