LEGO Worlds
4274V

LEGO Worlds

LEGO Worlds
  • Premiery
  • Świat: 07.03.2017
  • Europa: 10.03.2017
  • Polska: 10.03.2017
  • Gatunek: Przygodowa, Otwarty świat
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak
  • od lat 7
  • przemoc

Lego Worlds to gra przygodowa inspirowana Minecraftem wyprodukowana przez studio Traveller’s Tales i wydana przez Warner Bros. Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch (ta ostatnia wersja była jednak dostępna w późniejszym terminie). Główną jego atrakcją była możliwość rozbudowywania świata za pomocą klocków Lego.

Lego Worlds wyraźnie inspirowane jest popularnym Minecraftem, choć z drugiej strony produkcja posiada też strukturę gry przygodowej. Pozwala nam ona wejść w buty kosmonauty, którego statek oberwał meteorytem w efekcie i rozbił się na obcej planecie. Pierwszym naszym zadaniem jest znalezienie części, które pozwolą zreperować maszynę. To podczas tej misji otrzymujemy też przedmiot, który pozwala odkrywać porozmieszczane w tutejszym uniwersum elementy potrzebne do zabawy z budowaniem. Początkowo bowiem nasze możliwości są bardzo skromne i dopiero z czasem dochodzi ich więcej.

Aby odblokować wszystkie opcje modyfikowania/budowania, należy zebrać łącznie sto złotych klocków. Klocki pozyskujemy eksplorując tutejsze światy i podejmując się wykonania zadań. Te bywają różne, np. ratowanie jaskiniowców z wulkanu czy obrona królowej przed atakami żywymi trupami. Światy, jakie odwiedzamy, są generowane proceduralnie i nierzadko są inspirowane znanymi zestawami klocków (poruszanie się po nich ułatwiają pojazdy). Na uwagę zasługuje też fakt, że -- w odróżnieniu od poprzednich części cyklu -- tutaj praktycznie każdy element/część świata/światów zbudowany jest z klocków, co daje nam sposobność jego modyfikowania. Otwiera to wszystko spore pole do popisu. Jeśli dla przykładu widzimy zamek w chmurach, możemy zbudować górę, która pozwoli nam się do niego dostać. Inny przykład: jeśli pod ziemią znajduje się skrzynia ze skarbem, należy usunąć ziemię. Jeśli potrzebujemy zamku dla króla, można postawić replikę zamku. Itd. itp.

Gra korzysta z funkcji sieciowych - dostępny w niej jest i multiplayer, i możliwości dzielenia się swoimi ‘dziełami’ z innymi graczami.

Recenzje

Podobne gry