SKLEP
X-Men vs. Street Fighter
2782V

X-Men vs. Street Fighter

X-Men vs. Street Fighter
  • Producent: Capcom
  • Wydawca: Capcom
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 26.02.1998
  • Europa: 1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2

X-Men vs. Street Fighter to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się najpierw na automatach, a następnie został przeniesiony na konsole - Saturna (tylko Japonia) oraz PlayStation. Był to pierwszy bijatykowy crossover stworzony przez Żółto-Niebieskich.

Produkcja Capcomu łączy dwa popularne tytułowe uniwersa. Roster składa się przeważnie z postaci, które wcześniej występowały w X-Men: Children of the Atom, Marvel Super Heroes (ze strony X-Menów dochodzą trzy nowe postacie względem tych gier) oraz Street Fighter Alpha 2. Zmagania obu stron spaja wątek fabularny, który opowiada o połączeniu sił przeciwko Apocalypse.

 

Obie konsolowe wersje nieco się od siebie różnią. Wersja z Saturna, która sprzedawana była z przystawką zwiększającą ilość RAM-u, oferowała nie tylko lepszą oprawę graficzną i szybsze loadingi, ale także pełnoprawny tag 2 vs. 2, którego przeniesienie na sprzęt Sony okazało się niemożliwe. Innymi słowy, na PlayStation tag jest obecny, lecz w walce biorą udział nie więcej niż dwie różne postacie.

 

Podczas pojedynku kontrolujemy tylko jedną postać, a druga czeka w odwodzie. Jeśli uprzednio straciła ona energię, w takiej sytuacji może ją zregenerować. Partnera/partnerkę można przyzwać w każdej chwili przede wszystkim odpowiednią kombinacją klawiszy, ale są jeszcze dwa inne sposoby, czyli “variable counter” (pomocnik przychodzi nam w sukurs) i variable combination” (potężne combo wykonywane przez podopiecznych). Oba korzystają ze specjalnego wskaźnika znajdującego się na dole ekranu. Runda kończy się zwycięstwem jeśli pokonamy obu oponentów.

 

Gra posiada standardowy dla bijatyk zestaw trybów. Jest to Arcade, czyli tryb fabularny zakończony pojedynkiem z Apocalypse, Versus (multiplayer dla dwóch osób), Practice (trening pozwalający swobodnie szlifować umiejętności) oraz Survival, gdzie na jednym pasku energii próbujemy wygrać jak najwięcej walki.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme