Chaos Break (PSone)

Chaos Break (PSone)

Chaos Break
  • Premiery
  • Świat: 27.01.2000
  • Europa: 08.12.2000
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

5.88 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Chaos Break to gra action-adventure w konwencji survival horroru wyprodukowana i wydana przez brytyjski EON Digital Entertainment. Tytuł ukazał się wyłącznie na PlayStation w 2000 roku.

Na pewnej odgrodzonej od świata chilijskiej wyspie dochodzi do niepokojących wydarzeń. Mające na niej miejsce eksperymenty nad komórkami, które znaleziono po upadku meteorytu wymykają się spod kontroli. Ośrodek badawczy szybko opanowują śmiertelnie groźne pasożytnicze organizmy zagrażające w perspektywie całemu światu. My otrzymujemy tu do wyboru dwie postacie, które muszą się z nimi uporać - Ricka, byłego członka oddziału SEALs, oraz biochemiczkę Mitsuki.

 

Rick i Mitsuki posiadają własne wątki fabularne, co oznacza, że jeśli chcemy poznać całą historię musimy przejść grę dwukrotnie. Pod względem rozgrywki produkcja EON przypomina serię Resident Evil, choć nie brakuje w niej również unikalnych cech. Wymienić w tym kontekście można obecność walki wręcz (nie brakuje jednak też broni palnej) oraz dynamiczną (a nie statyczną jak w RE) kamerę, nad którą mamy pewną kontrolę.

 

Naszym głównym zadaniem jest wytrzebienie wszystkich obcych organizmów które opanowały wspomnianą na wstępie wyspę, ale nie tylko do tego sprowadzą się działania dwójki bohaterów. W stylu serii Capcomu napotkamy też rozmaite łamigłówki wymagające rozwiązania oraz dokumenty i dane odsłaniające więcej informacji o mających miejsce wydarzeniach. Co ciekawe, Chaos Break posiada kilka zakończeń. Zależeć mogą one od takich czynników jak to kogo po drodze uratujemy, przed kim/czym uciekniemy lub kogo pokonamy.

Podobne gry