International Superstar Soccer Deluxe
2956V

International Superstar Soccer Deluxe

International Superstar Soccer Deluxe
  • Producent: Konami
  • Wydawca: Konami
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 22.09.1995
  • Europa: 25.01.1996
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-2

International Superstar Soccer Deluxe to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana i wydana przez Konami. Za jej stworzenie odpowiadał oddział z Osaki, który ma na koncie mniej popularną odnogę serii ISS. Tytuł ukazał się na Super Nintendo, PlayStation i Mega Drive (za tę wersję odpowiadało Factor 5). Deluxe to druga odsłona serii ISS/Pro Evolution Soccer.

International Super Soccer Deluxe oferuje nam kilka wariantów rozgrywki do wyboru. Jest to International Cup (rozgrywki pucharowe), World Series (liga) oraz Scenario Mode (różne wyzwania, w których rozpoczynamy mecz przegrywając i musimy doprowadzić do wygranej mając ograniczoną ilość czasu). W grze nie brakuje też oczywiście opcji umożliwiających modyfikowanie założeń powyższych trybów.

 

W sumie otrzymujemy tu do wyboru 36 reprezentacji narodowych (o dziesięć więcej niż w pierwszej części), bez drużyn klubowych. Produkcja Konami nie posiada licencji FIFA, przez co nazwisko są zmyślone, ale wprawne oko kibica powinno rozpoznać popularniejszych piłkarzy dzięki ich cechom charakterystycznym. Twórcy postarali się możliwie jak najwierniej odtworzyć umiejętności piłkarzy, w związku z czym nie mamy tu do czynienia z 22 klonami biegającymi po murawie. Co warto też dodać, naszą drużynę możemy ustawić po swojemu w zależności od potrzeb - do wyboru jest szesnaście formacji i osiem planów taktycznych.

 

Względem SNES-owego pierwowzoru poprawiono grafikę, choć nadal jest ona dwuwymiarowa (seria zaliczyła przeskok w pełne 3D dopiero wraz z kolejnymi odsłonami). Dodano także komentarz (sprowadzający się do niewielu pojedynczych zdań) oraz szereg innych patentów. Poprawiono sztuczną inteligencję zawodników, udoskonalono interfejs ułatwiając tym samym wybór pewnych opcji, udoskonalono nieco prezentację, dodano możliwość sfaulowania bramkarza (wyrzucono za to możliwość znokautowania reporterów stojących za bramką) i kilka innych rzeczy. Po wygraniu ligi na najwyższym poziomie trudności możemy też odblokować drużynę składającą się z samych gwiazd czego również nie było w oryginale.

Podobne gry