Twisted Metal: Small Brawl
1216V

Twisted Metal: Small Brawl

Twisted Metal: Small Brawl
  • Premiery
  • Świat: 26.11.2001
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja, Samochodówka
  • Liczba graczy: 1-2

Twisted Metal: Small Brawl to gra akcji typu car combat wyprodukowana przez Incognito Entertainment i wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation tylko w Stanach Zjednoczonych. Small Brawl to spin-off serii stworzony z myślą o młodszych odbiorcach.

Postacie, które mogą być znane fanom serii z poprzednich części serii, występują tu jako dzieci. Innymi słowy, Small Brawl pozbawione jest sugestywnej, mrocznej otoczki poprzedników. Punktem wyjścia dla gry są zawody zorganizowane przez małego Calypso, który znęca się nad dzieciakami w swojej szkole. By utrzeć mu nosa, do rywalizacji, wraz ze swoimi zdalnie sterowanymi samochodzikami, stają jego ofiary.

 

Rozgrywka, choć w nowych szatach, nie odbiega szczególnie od głównych odsłon serii. Przed rozpoczęciem zmagań wybieramy najbardziej pasującą nam postać, przy czym każda oczywiście posiada swój własny pojazd z unikalnymi możliwościami. Batalie toczą się na trójwymiarowych arenach, którymi są domki na drzewie, kręgielnie, pokoje dziecięce itd. Zadanie jest proste - musimy zlikwidować wszystkich oponentów. Im wyższy poziom, tym jest więcej. Plansze wypełnione są nie tylko różnymi przydatnymi rzeczami, np. broniami i dopałkami, ale również pułapkami mogącymi zdewastować samochodzik. Pojazd każdej postaci (jest ich w sumie szesnaście) posiada specjalną broń, po której użyciu musimy jednak odczekać pewien czas, by móc z niej skorzystać ponownie.

 

Gra posiada kilka wariantów zabawy. Najważniejszy jest Tournament, w którym bierzemy udział w serii potyczek z innymi zawodnikami (plus dwoma bossami). Dalej jest jeszcze Endurance (survival, w którym próbujemy jak najdłużej przetrwać niekończącą się zadymę), Challenge (wyzwania) oraz multiplayerowa rywalizacja bądź kooperacja. Jeśli chodzi o te ostatnie, w Small Brawl grać mogą maksymalnie dwie osoby.

Podobne gry