Moto Racer DS
1654V

Moto Racer DS

Moto Racer DS
  • Premiery
  • Świat: 28.11.2008
  • Europa: 28.11.2008
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-8
  • od lat 3

Moto Racer DS to gra traktująca o wyścigach motocyklowych wyprodukowana przez Artefacts Studio i wydana w Europie przez Nobilis na NDS-a. Moto Racer DS to szósta odsłona serii (i druga wydana na konsoli przenośnej), która czasy największej popularności przeżywała na PlayStation.

Moto Racer DS, w odróżnieniu od poprzednika z Game Boy Advance, może się poszczycić trójwymiarową grafiką. W grze znajdziemy łącznie 36 motocykli różniących się osiągami oraz czterdzieści torów (w tym lustrzane odbicia). Tak jak w przypadku wcześniejszych części, odsłona DS-owa oferuje różne rodzaje wyścigów - Moto GP (na zamkniętych torach), Super Cross (zawody motocrossowe) oraz Traffic na ulicach wypełnionych innymi pojazdami. Do wyboru mamy trzy główne warianty zabawy - Championship (mistrzostwa pod postacią kilku pucharów), Single Race (szybki wyścig) oraz Time Trial (jazda na czas). Podczas wyścigów możemy używać manualnej lub automatycznej skrzyni biegów.

 

Moto Racer DS robi użytek z dwóch ekranów konsoli. Na górnym śledzimy zmagania, na dolnym mamy dostęp do mapy i kilku podstawowych informacji. Naszym zawodnikiem kierujemy używając krzyżaka bądź ekranu dotykowego. W rywalizacji może pomóc nitro zwiększające osiągi maszyny, ale należy z niego korzystać z głową - w skrajnym przypadku możemy się przewrócić.

 

Tytuł oprócz trybów singlowych oferuje także multiplayer dla maksymalnie ośmiu osób (dokładna liczba zależy od trybu) oraz atrakcje niezwiązane z wyścigami. Jest to Freestyle, w którym zmagania polegają na trzaskaniu możliwie jak najbardziej efekciarskich ewolucji, oraz misje polegające np. omijaniu przeszkód, zbieraniu przedmiotów bądź przekraczaniu prędkości, by sfotografował nas policyjny radar.

Podobne gry