Darkstone
3717V

Darkstone

Darkstone
  • Premiery
  • Świat: 28.01.2001
  • Europa: 09.03.2001
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG akcji
  • Liczba graczy: 1

Darkstone to gra action-RPG w stylu kultowego Diablo wyprodukowana przez francuskie studio Delphine Software i wydana w Europie przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się pod koniec życia PlayStation oraz na PC.

Akcja Darkstone rozgrywa się w fantastycznym świecie o nazwie Uma. Punktem wyjścia dla historii są perypetie pewnego mnicha, który używa magii by przemienić się w potężnego smoka, Draaka, symbol nadciągającej apokalipsy. Aby zaradzić temu niebezpieczeństwu, w podróż po wspomnianej krainie wyrusza bohater, którego zadaniem będzie znaleźć siedem części Time Orba, potężnego artefaktu powstałego z łez bogini Kaliby, następnie połączyć je i użyć jako broń.

 

Wspomniany bohater to oczywiście postać wykreowana przez gracza. Do wyboru mamy tu osiem opcji, a konkretnie męską i żeńską wersję czterech profesji - czarodzieja, wojownika, mnicha i zabójcy (żeńskim odpowiednikiem tego ostatniego jest złodziejka). Podczas wyprawy mającej na celu zaciukanie Draaka odwiedzimy cztery regiony Umy, w których znajdziemy łącznie ponad trzydzieści różnych lokacji.

 

Sednem rozgrywki, podobnie jak we wspomnianym na wstępie Diablo, jest eksploracja lochów i wyrzynanie hurtowych ilości potworów. Darkstone wyróżniają przede wszystkim bogate możliwości rozwijania postaci - do wyboru mamy masę broni, umiejętności i zaklęć. Gdy poczujemy potrzebę, tzn. będziemy na przykład czegoś potrzebować albo chcieć podjąć się opcjonalnego zadania, możemy wrócić do miasta, a następnie z powrotem pognać do dungeonu, gdzie przeciwnicy i skarby powinny się zrespawnować.

 

Produkcja Francuzów nie otrzymywała w swoim czasie zbyt dobrych not. Recenzenci krytykowali zwłaszcza słabą grafikę i monotonię rozgrywki. Dodać jednak warto, iż Darkstone sprzedawano poniżej ceny nowości.

Podobne gry