Half-Minute Hero: The Second Coming
2575V

Half-Minute Hero: The Second Coming

Half-Minute Hero: The Second Coming
  • Producent: Opus
  • Wydawca: Marvelous AQL
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 04.08.2011
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG, Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1-4

Half-Minute Hero: The Second Coming to gra zręcznościowa z elementami RPG wyprodukowana przez japońskie studio Opus i wydana przez Marvelous na PSP i PC (zlokalizowana wersja ukazała się tylko na komputerach). Tytuł był kontynuacją Half-Minute Hero, który zasłynął z ciekawego na pomysłu na rozgrywkę, w której zadaniem gracza było uratowanie świata w ciągu trzydziestu sekund.

Kontynuacja Half-Minute Hero nie porzuca jajcarskiego klimatu poprzednich części (choć niektóre ilustracje do gry mogą sugerować coś innego). Gra regularnie parodiuje inne produkcje RPG oraz serie anime, jak Gurren Lagann. Głównym bohaterem jest z początku niejaki Yusha, który pewnego razu otrzymuje od królowej Marii zadanie zabicia ośmiu smoków mających zniszczyć świat. Bohater robi to, co do niego należy, ale wkrótce na wierzch wychodzi brutalna prawda - królowa nie jest królową, a smoki wcale nie chciały zniszczyć świata. Nawet wręcz przeciwnie - razem tworzyły magiczną barierę, która uniemożliwiała działanie demonom.

 

Gra rozgrywa się na przestrzeni wielu lat. Zaczynamy jako Yusha, ale w późniejszych rozdziałach (tych jest pięć) wchodzimy też w buty innych bohaterów. Ci, jakżeby inaczej, muszą sprostać wyzwaniom mieszcząc się w limicie czasowym trzydziestu sekund. Dotyczy to walk, podróżowania po mapie świata itd. W niektórych lokacjach mamy jednak wolną rękę i chwilę na oddech, mogąc dla przykładu porozmawiać z NPC-ami lub uzupełnić zapasy. Najważniejszy w The Second Coming jest tryb fabularny, jednak twórcy przygotowali także trzy inne warianty rozgrywki.

 

Pierwszy to Multiplayer Battle, gdzie maksymalnie czterech graczy może rywalizować lub kooperować z sobą na różnych planszach, przy różnych założeniach. Drugi to Infinity Battle, gdzie toczymy serię pojedynków z władcami demonów, na co mamy standardowe tutaj pół minuty. A jeśli znudzą nam się atrakcje przygotowane przez twórców, możemy także odpalić edytor, w którym jesteśmy w stanie stworzyć własne poziomy, a następnie dzielić się nimi używając do tego celu internetu.

Podobne gry