Jackie Chan Stuntmaster
4772V

Jackie Chan Stuntmaster

Jackie Chan Stuntmaster
  • Premiery
  • Świat: 29.03.2000
  • Europa: 2000
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka chodzona
  • Liczba graczy: 1

Jackie Chan Stuntmaster to chodzona bijatyka wyprodukowana przez Radical Entertainment i wydana przez Midway Games na PlayStation. Jak wskazuje sam tytuł, gra pozwalała nam się wcielić w Jackiego Chana, popularnego aktora kina akcji.

Fabuła jest prosta i stanowi zaledwie pretekst do podjęcia działań. Otóż dziadek Jackiego, Fredrick, zostaje uprowadzony przez bandziorów, a naszym zadaniem, wchodząc w buty tytułowego bohatera, jest go odbić. Na przejście czeka piętnaście poziomów, które umiejscowiono w różnych zakątkach Nowego Jorku (kanały, port, fabryki, dachy budynków itd.).

 

System walki nie należy do najbardziej skomplikowanych pod słońcem, dzięki czemu nawet mniej doświadczeni gracze mogą wykręcać tu widowiskowe kombinacje ciosów. Co ciekawe w tym kontekście, akrobacje które wykonuje nasz podopieczny zostały zaimplementowane przy wykorzystaniu technologii motion-capture (w sesji brał udział sam Jackie Chan) przez co wyglądają one bardziej realistycznie i naturalnie.

 

Oprócz tradycyjnych metod eliminowania naprzykrzających się natrętów Jackie ma do dyspozycji też inne środki. Twórcy wyposażyli go np. w umiejętność biegania po ścianach, która pomaga w unikaniu ciosów nieprzyjaciela, a także w możliwość używania rozmaitych elementów otoczenia, jak krzesła czy miotły. W przypadku utraty energii możemy sięgnąć po różne smakołyki (mleko, ryż, chińskie żarcie) poprawiające samopoczucie podopiecznego.

 

W grze nie brakuje starć z bossami, którzy wieńczą niektóre poziomy. Oprócz głównego wątku, czyli przebijania się przez zastępy bandziorów, mamy tu opcjonalne wyzwania typu poszukiwanie ukrytych masek (po dziesięć na poziom).
 

Recenzje

Podobne gry