Fighting Force

Fighting Force

Ocena wg platformy:

PC 7.7
PSone 7.4
N64 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Core Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
10.1997
Europa:
11.1997
Producent:
Core Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
10.1997
Europa:
11.1997

Fighting Force - opis gry

Fighting Force to chodzona trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez studio Core Design, twórców Tomb Raidera, i wydana przez Eidos Interactive na PlayStation i Nintendo 64. Tytuł powstawał pierwotnie jako czwarta część Streets of Rage na Saturna, lecz Sega zrezygnowała z tego przedsięwzięcia.

Fabuła opowiada o genialnym szaleńcu, niejakim doktorze Zengu, którego zawiódł fakt, iż 1 stycznia 2000 roku nie doszło do apokalipsy. Posiadając jednak ponadprzeciętną (użyteczną) wiedzę i armie ludzi pod rozkazami postanawia jakoś temu zaradzić.

W Fighting Force gracz ma do wyboru cztery postacie, z czego każda posiada zestaw unikalnych cech i umiejętności - łącznie ze specjalną, która zjada część energii. Twórcy przygotowali 25 poziomów rozgrywających się w różnych miejscach - biurowcach, pociągach, na statkach powietrznych i tajemniczych wyspach. W przeciwieństwie do wielu klasyków gatunku, produkcja Core Design oferuje całkiem spore trójwymiarowe lokacje po których poruszamy się ze swobodą rzadko spotykaną w chodzonych mordoklepach - nie raz i nie dwa będziemy mogli wybrać pasującą nam drogę do celu.

Fighting Force wyróżniała grafika. Obecne na ekranie postacie oraz elementy otoczenia zbudowane są z dużej ilości polygonów. Jeśli o te ostatnie chodzi, to warto dodać, iż można z nimi często wchodzić w interakcję, np. nic nie stoi na przeszkodzie, by zdemolować stojący na ulicy samochód.

Pod czterema przyciskami pada znajduje się zestaw podstawowych ruchów - cios ręką, cios nogą, skok i rzut. System walki umożliwia też wyprowadzanie combosów i używanie broni, które odbijamy z rąk przeciwników bądź znajdujemy gdzieś po drodze. Są wśród nich m.in. tzw. tulipany, granaty, łomy, topory czy bazooki.

Fighting Force oferuje także tryb wieloosobowy dla dwóch osób.

Wideo - Fighting Force

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych