SKLEP
Turok 2: Seeds of Evil (N64)

Turok 2: Seeds of Evil (N64)

Turok 2: Seeds of Evil
  • Wersja: Także na:
  • Premiery
  • Świat: 21.10.1998
  • Europa: 1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina FPP
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

8.725 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Turok 2: Seeds of Evil to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Iguana Entertainment z myślą o PC i Nintendo 64. Druga odsłona serii Turok była pierwszą grą, która korzystała z Expansion Paka, przystawki zwiększającej dwukrotnie ilość pamięci RAM konsoli.

Gra kontynuuje wątki z pierwszej części serii, lecz tym razem głównym bohaterem jest inny Turok - niejaki Joshua Fireseed. Jego zadaniem jest powstrzymanie Primagena, niebezpiecznej istoty z kosmosu, która wybudziła się w wyniku wydarzeń przedstawionych w oryginale.

W Turoku 2, w odróżnieniu od pierwowzoru, każdy poziom składa się z wytycznych, który musimy zrealizować. Te bywają różne - może to być zniszczenie konkretnego celu lub przełączenie czegoś. Nowy level stoi przed nami otworem jeśli, po pierwsze, wykonamy co do nas należy, a potem obronimy jeszcze totem przed hordą przeciwników.

W grze urozmaicono bestiariusz. Podczas rozgrywki zmierzymy się nie tylko z dinozaurami, ale też z różnymi humanoidami, wielkimi pająkami i lub częściowo mechanicznymi istotami. W sequelu Turoka znacząco poprawiono sztuczną inteligencję nieprzyjaciół. Teraz mogą oni uciekać jeśli spostrzegą, że mamy potężną broń, lub zaczną angażować się w bratobójcze pojedynki. Co warto dodać, przeciwnicy zbudowani są z różnych ‘elementów’. Oddzielnie liczą się ręce, nogi, głowa, tułów itd., tak że gdy odpowiednio wycelujemy możemy pozbawić ich trafionej części ciała.

Niemały jest arsenał. W jego skład (ponad dwadzieścia broni) wchodzi m.in. łuk, miotacz ognia czy bronie używane do walki pod wodą. Joshua może nawet dosiadać dinozaura uzbrojonego w działa strzelające plazmą. Przydatnymi przedmiotami są poza tym talizmany, których mamy tutaj pięć rodzajów. Dzięki nim jesteśmy np. w stanie wykonywać dłuższe skoki lub chodzić po lawie.

Turok 2 poza kampanią singlową posiada też multiplayer dla czterech osób. Do wyboru mamy kilka postaci i trzy warianty rozgrywki. Są to tradycyjny deathmatch, team deathmatch i Frag Tag. W tym ostatnim jeden z graczy przemienia się w bezbronną małpę z małą ilością energii i jego zadaniem jest dostanie się we wskazane miejsce na mapie.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme