SKLEP
Mortal Kombat II (PSone)

Mortal Kombat II (PSone)

Mortal Kombat II
  • Producent: Midway
  • Wydawca: Acclaim Entertainment
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 02.08.1996
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

8.336 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Mortal Kombat II to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana przez Midway na wiele różnych platform. Wersja konsolowa ukazała się m.in. Sege Master System, SNES-a, Sege Mega Drive, PlayStation i Sege Saturn. Gra odniosła wielki sukces nie tylko rozchodząc się w wielomilionowym nakładzie, ale też zdobywając uznanie graczy i recenzentów.

Fabularnie druga część Mortal Kombat jest bezpośrednią kontynuacją pierwowzoru. Shang Tsungowi, który został pokonany przez Liu Kanga, udaje się wybłagać u Shao Kahna, władcy zaświatów, by darował mu życie po nieudanej misji i zarazem ogłosił plan organizacji drugiego turnieju, tym razem na własnym podwórku. Tak też się staje. Raiden, bóstwo opiekuńcze Ziemi, zbiera najlepszych wojowników, których celem będzie wygranie zawodów i powstrzymanie wrogich sił przed inwazją.

System walki MKII czerpie z pierwszej odsłony, lecz przedstawia też kilka nowych rozwiązań, których, jak twierdzili twórcy, nie udało się zaimplementować wcześniej. Dodano m.in. nowe ciosy, jak kopniak z półobrotu, a także zmieniono właściwości niektórych standardowych ataków. Inne zmiany dotyczyły combosów, które w “dwójce” wykonuje się łatwiej, a także poszerzenia wachlarza umiejętności powracających postaci o nowe umiejętności specjalne.

Tak jak poprzednio, pojedynek wygrywa ten, kto zdoła zwyciężyć w dwóch rundach. Oczywiście powracają Fatality, główna atrakcja serii, czyli specjalne umiejętności dające możliwość dobicia pokonanego przeciwnika w widowiskowy i brutalny sposób. Oprócz nich twórcy dodali też Babality (zmiana oponenta w płaczące dziecko), Friendships (zabawna animacja oszczędzająca rywala) oraz Stage Fatality, czyli, innymi słowy, specjalne fatality robiące użytek z elementów otoczenia na niektórych planszach (tzn. kolców, kwasu itd.).

Jeśli chodzi o postacie, w MKII pojawia się kilku starych znajomych, ale są też i nowe twarze. Starą gwardię reprezentuje Raiden, Johnny Cage, Liu Kang, Shang Tsung, Sub-Zero i Scorpion, natomiast wśród nowych znajdziemy Barake, Kunga-Lao, Reptile’a, Jaxa, Kitane i Mileene. Jest też dwóch bossów, czyli Shao Kahn i jego ochroniarz Kintaro (obaj niegrywalni), oraz bonusowi zawodnicy, tj. Jade, Noob Saibot i Smoke.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme