SKLEP
Adventure Island (NES)

Adventure Island (NES)

Adventure Island
  • Producent: Hudson Soft
  • Wydawca: Hudson Soft
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 12.09.1986
  • Europa: 1992
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

7.354 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Adventure Island to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Hudson Soft między innymi na Nintendo Entertainment System (NES). Tytuł był konsolową adaptacją Wonder Boya stworzonego przez studio Escape.

W Adventure Island gracz wciela się w Master Higginsa, który wyrusza na tytułową wyspę przygód, by uratować porwaną księżniczkę Leilani.

 

W produkcji Hudson Soft na gracza czeka osiem ‘światów’ składających się łącznie z 32 poziomów. Rozgrywka nie odbiega znacząco od innych dwuwymiarowych platformerów. Podopieczny, którym jest wspomniany Higgins gna w prawo, omija przeszkody i radzi sobie z rozmaitymi przeszkadzajkami. Informacje o jego stanie zdrowia widoczne są na ekranie. Co ciekawe, bohater traci energię automatycznie wraz z upływem czasu, tzn. nie tylko gdy otrzyma obrażenia. Żeby uchronić się przed tym 'wykrwawianiem', musi on zbierać owoce.

 

Po utracie życia Higgins rozpoczyna bez umiejętności wyprowadzania ataków. Aby ją zyskać, musi zgarnąć kamienny toporek, który znaleźć można w pewnym konkretnych miejscach na każdym poziomie. W dalszej części toporek można przehandlować i pozyskać ogniste kule, broń o większym zasięgu potrafiącą dodatkowo niszczyć kamienne przeszkody.

 

Higgins na swej drodze natyka się na jajka. Znaleźć w nich można bronie, jakieś inne bonusy bądź mniej przyjemne niespodzianki. Niektóre z nich są ukryte.

 

Na każdy świat Adventure Island przypadają cztery poziomy. Ostatni z nich to zawsze starcie z jakąś formą głównego złego zwanego Evil Witch Doctor. Za każdym razem strategia jest podobna - musimy uderzyć bronią w jego łeb (ilość razów zależy od formy). Oprócz podstawowych poziomów pojawiają się też te bonusowe (przenosimy się do nich za pomocą ukrytych chmurek), które umożliwiają podkręcenie licznika punktów. Jeśli zdobędziemy odpowiednią ich ilość, zostaniemy nagrodzeni bonusowym życiem.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme