Lylat Wars (N64)

Lylat Wars (N64)

Lylat Wars
  • Producent: Nintendo
  • Wydawca: Nintendo
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 27.04.1997
  • Europa: 20.10.1997
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

7.918 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Lylat Wars, poza Europą i Australią znane jako Star Fox 64, to strzelanina typu shmup wyprodukowana i wydana przez Nintendo na konsolę Nintendo 64. Lylat Wars to pierwsza gra wykorzystująca Rumble Paka, przystawkę dodającą funkcję wibracji do pada.

Star Fox, czyli tytuł pod którym seria jest szerzej znana, to grupa najemników złożona z antropomorficznych zwierzaków dowodzonych przez lisa Foxa McClouda. Grupa dba o porządek w systemie planetarnym Lylat, któremu -- jakże inaczej -- zaczyna grozić niebezpieczeństwo.

 

Lylat Wars to strzelanka, w której sterujemy pojazdem pilotowanym przez Foxa. Przez większą część gry pokonujemy liniowe poziomy, mając ograniczoną swobodę ruchu typową dla shmupów. Czasami jednak, głównie podczas starć z bossami, trafiamy na plansze dającą możliwość poruszania się we wszystkich kierunkach.

 

Podczas rozgrywki zgarniamy power-upy, które mają różne role - naprawiają stan aktualnie pilotowanego pojazdu (głównie jest to Arwing), usprawniają działanie lasera, podrzucają bomby, a czasami także dodatkowe życia. Na każdym poziomie znajdują się również trzy złote pierścienie - przelecenie przez jeden regeneruje osłony, a przelecenie przez wszystkie trzy nagradzane jest bonusowym życiem.

 

W grze pojawiają się skrzydłowi, którzy towarzyszą Arwingowi. Są to członkowie bandy Foxa podrzucający różne przydatne wskazówki w trakcie zmagań - skanują przeciwników informując o ich stanie, oferują porady albo pozwalają zlokalizować alternatywne ścieżki. Jeśli chodzi o te ostatnie, to od nich zależy zakończenie, którym zostaniemy uraczeni na koniec wątku fabularnego. Do niektórych dostęp mamy tylko po zrealizowaniu jakiejś konkretnej wytycznej, np. pokonaniu bossa w określonym czasie.

 

Na koniec każdego poziomu nagradzani jesteśmy medalami odgrywającymi rolę oceny. Nota zależna jest od różnych czynników, jak choćby liczby zniszczonych przeciwników czy stanu skrzydłowego. Dobry wynik pozwala odblokować bonusową zawartość.

 

Lylat Wars posiada tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób, w którym do dyspozycji mamy trzy warianty zabawy. W multi można używać czołgu Landmaster, członkowie Star Fox mogą też walczyć bez używaniu pojazdów (choć trzeba tę funkcję najpierw odblokować w singlu).

Podobne gry